• 2016-02-16

Wojciech Kasperki reżyserem filmu Na granicy

19 lutego czeka nas długo wyczekiwany pojedynek na aktorskim szczycie. Laureaci Złotych Lwów – Andrzej Chyra i Marcin Dorociński – staną naprzeciw siebie w klimatycznym thrillerze Na granicy – debiucie fabularnym Wojciecha Kasperskiego, wielokrotnie nagradzanego dokumentalisty, znanego m.in. z filmu Nasiona.

„Na granicy”, reż. Wojciech Kasperski (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Na granicy”, reż. Wojciech Kasperski (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Za zdjęcia odpowiada nominowany do Oscara Łukasz Żal (IdaJoanna). W pozostałych rolach występują Andrzej Grabowski i Janusz Chabior, a towarzyszy im dwójka zdolnych aktorów młodego pokolenia: Bartosz Bielenia i Kuba Henriksen.

Na granicy jest mocnym dreszczowcem, kinem trzymającym w napięciu do ostatnich minut. Jest emocjonująca historia, świetne zdjęcia i prawdziwe mięsiste kreacje aktorskie, wszystko to w otoczeniu dzikiej, zimowej przyrody. Na uwagę zasługują kreacje młodych aktorów. Niezwykła jest też aktorska kreacja Marcina Dorocińskiego, który miał moim zdaniem do zagrania jedną z trudniejszych ról w swojej karierze. Ale ten film jest przede wszystkim dla tych, którzy chcą zobaczyć dobrze zrobiony film, opowiadający wartką, pełną zwrotów historię w piękny sposób. Mocne, męskie kino –  mówi Wojciech Kasperski, reżyser.

Na granicy to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia ojca (Chyra) i dwóch synów (Bielenia, Henriksen), którzy przyjeżdżają w Bieszczady, aby ułożyć sobie relacje po niedawnej rodzinnej tragedii. Tajemniczy nieznajomy (Dorociński), pojawiający się w odciętej od cywilizacji górskiej bazie, wciąga bohaterów w mroczny i niebezpieczny świat przestępczego pogranicza. Aby przetrwać, bracia będą zmuszeni do odrobienia trudnej lekcji dojrzałości.

Scenariusz i reżyseria: Wojciech Kasperski
Obsada: Marcin Dorociński, Andrzej Chyra, Bartosz Bielenia, Kuba Henriksen, Andrzej Grabowski, Janusz Chabior, Severina Spakowska

Na granicy
Premiera: 19 lutego 2016 roku
Kino świat

Dodaj komentarz