• 2016-02-16

Niewinne

Poruszający film Niewinne w reżyserii Anne Fontaine (Coco Chanel) w kinach od 11 marca. Zobaczymy w nim Agatę Kuleszę, Agatę Buzek, Joannę Kulig oraz francuską gwiazdę Lou de Laâge.

„Niewinne”, reż. Anne Fontaine – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Niewinne”, reż. Anne Fontaine – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Oparty na prawdziwej historii najnowszy obraz Anne Fontaine, autorki pamiętnych Coco Chanel i Dziewczyny z Monaco, miał swoją światową premierę w ramach Sundance FF – najważniejszego festiwalu filmów niezależnych w USA. Pokaz produkcji odbył się w prestiżowej, pozakonkursowej sekcji Premieres i zakończył się owacjami na stojąco. Zrealizowany w całości w Polsce film, z udziałem znakomitych polskich aktorek (m.in. Agaty Kuleszy, Agaty Buzek, Joanny Kulig, Elizy Rycembel i Anny Próchniak), zyskał przychylność krytyków i znalazł się w rankingu 10 najważniejszych tytułów Sundance według „Vogue Magazine”.

Tuż po drugiej wojnie światowej francuski Czerwony Krzyż prowadzi akcję repatriacji i gromadzi swoich obywateli w szpitalu. Wśród lekarzy jest młodziutka Matylda Beaulieu (wschodząca gwiazda francuskiego kina Lou de Laâge). W szpitalu zjawia się siostra z oddalonego o kilka kilometrów klasztoru i błaga o pomoc dla umierającej kobiety. Problemem jest poród jednej z zakonnic. Okazuje się, że siostry padły ofiarą zbiorowego gwałtu dokonanego przez czerwonoarmistów. Matylda chce sprowadzić pomoc, lecz Matka Przełożona (Agata Kulesza) chce za wszelką cenę ukryć tajemnicę, żeby uniknąć skandalu. Witana przez zakonnice z nieufnością, Matylda wkracza w nieznany sobie świat i zaprzyjaźnia się z siostrą Marią (Agata Buzek). Razem odkryją przerażającą prawdę, ukrytą za murami klasztoru…

Niewinne
Reż. Anne Fontaine
Premiera: 11 marca 2016 roku
Dystrybucja: Kino Świat

Dodaj komentarz