Morawskie państwo światła. Lichtenstein na Lednicach

Morawskie państwo światła. Lichtenstein na Lednicach to kolejny wykład z cyklu Oświeceniowa Republika Władców. Odbędzie się 17 lutego w Łazienkach Królewskich (Pałac na Wyspie) w Warszawie i zostanie poprowadzony przez prof  Andrzeja Pieńkosa.

„Johann Josef I von Liechtenstein” – portret (źródło: materiały prasowe organizatora))

„Johann Josef I von Liechtenstein” – portret (źródło: materiały prasowe organizatora))

Oświeceniowa Republika Władców to cykl wykładów prezentujących dokonania nie tylko wielkich władców epoki, ale też tych zapomnianych historii, które decydowały o losach ludzi.

Spotkania w ramach Oświeceniowej Republiki Władców rozpoczęły się w październiku 2014 roku. Na comiesięcznych wykładach uczestnicy mogą poznać niekiedy zapomniane dzieła i osobistości epoki, bohaterów drugiego planu, królewskich doradców i ich współpracowników.

Najbliższy wykład Morawskie państwo światła. Lichtenstein na Lednicach poprowadzi prof. Andrzej Pieńkos, wykładowca w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w historii europejskiej sztuki XVIII i XIX wieku. W trakcie wykładu będzie można poznać dzieje zespołu rezydencjalno-parkowego Lednice-Valtice oraz książąt Alojzego i Jana I Józefa von Lichtenstein.

Wstęp na wykład jest bezpłatny.

Morawskie państwo światła. Lichtenstein na Lednicach
17 lutego 2016 roku, godzina 18.00
Prowadzący: prof. Andrzej Pieńkos
Wykład z cyklu Oświeceniowa Republika Władców
Łazienki Królewskie (Pałac na Wyspie)
Warszawa

Dodaj komentarz