• 2016-02-15

Ludovico Einaudi wystąpi w Krakowie

Komponował utwory do takich filmów jak Nietykalni, Doktor Żywago czy To właśnie Anglia. Jego muzyka jest prosta, zupełnie jak jego słowa – zgodnie z powiedzeniem, że w prostocie kryje się prawdziwa głębia. Ludovico Einaudi, pianista i kompozytor, którego muzyka inspiruje ludzi w każdym wieku, 12 września wystąpi w ICE Kraków. Bilety dostępne są w sprzedaży już od dziś.

Ludovico Einaudi – trasa koncertowa (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ludovico Einaudi – trasa koncertowa (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ludovico Einaudi urodził się w 1955 roku w Turynie jako wnuk pierwszego demokratycznego prezydenta Włoch. Rodzina spodziewała się, że zostanie kolejnym reformatorem lub wybierze karierę naukową, Einaudi czuł jednak potrzebę odcięcia się od historii swojej rodziny, aby w pełni stać się sobą. Szybko odkrył, że życie bez muzyki jest zbyt puste – zupełnie jak w słynnym utworze Johna Cage’a 4’33”, w którym nie usłyszymy nic oprócz ciszy.

Swoją przygodę z pianinem rozpoczął, kiedy miał sześć lat. Dzięki siostrze poznał buntowniczą muzykę lat 60.: Hendrixa, Dylana i Stonesów. Jednak prawdziwe muzyczne wykształcenie zdobył u boku uznanego włoskiego kompozytora Luciano Bero. To właśnie on nauczył Einaudiego, że muzyka jest obecna wszędzie – od architektury po drzemiące w każdym człowieku emocje.

Jego najnowszy album, Elements, inspirowany jest zarówno starożytnymi greckimi ideami, jak również teoretycznymi rozważaniami Kandinsky’ego. Znajdziemy tu 12 korespondujących ze sobą utworów. Przy nagrywaniu korzystano z pianina, instrumentów smyczkowych, perkusji, gitary i instrumentów elektronicznych. Dało to bogatą i głęboką kompozycję dźwięków połączoną ze świeżymi brzmieniami akustycznymi i elektronicznymi.

Koncert Ludovico Einaudiego w ICE Kraków będzie doskonałą okazją, by wysłuchać najpiękniejszych utworów artysty w kameralnej atmosferze.

Organizatorem koncertu jest Live Nation.

Ludovico Einaudi – koncert
12 września 2016 roku
Centrum Kongresowe ICE Kraków

Dodaj komentarz