• 2016-02-13

Hozier & Saoirse Ronan. Niezwykły duet w niezwykłym celu

Hozier i Saoirse Ronan łączą siły, aby rzucić światło na problem przemocy domowej. Nowy teledysk do utworu Cherry Wine będzie miał swoją premierę 14 lutego, w Walentynki. 12 lutego w iTunes pojawi się singiel Cherry Wine wpierający organizacje charytatywne walczące z przemocą domową na całym świecie (w Polsce jest to Niebieska Linia).

 Hozier & Saoirse Ronan (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Hozier & Saoirse Ronan (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Hozier, doceniany wokalista i autor tekstów, swoim nowym utworem Cherry Wine zabiera głos w sprawie problemu przemocy domowej. Walentynkowa premiera teledysku podejmuje ten problem. Hozier, Columbia Records, Island Record i Sony/ATV Music Publishing przekażą wpływy z pobrań tego specjalnego singla do grupy organizacji charytatywnych walczących z przemocą domową. Fundacje te zajmują się zapewnianiem wsparcia socjalnego i prawnego aktualnym i byłym ofiarom nadużyć oraz angażują się w rozwijanie świadomości społecznej problemu.

W poruszającym video w roli kobiety zmagającej się z przemocą fizyczną w związku wystąpiła dwukrotnie nominowana do Oscara Saoirse Ronan. Obok niej w klipie wyreżyserowanym przez zdobywczynię nagrody Emmy, Dearbhlę Walsh, zobaczymy znanego z Gry o Tron i Vikingów aktora Moe Dunforda.

Napisany przez Hoziera utwór Cherry Wine przedstawia problem z męskiej perspektywy. Tekst piosenki daje unikalny wgląd w związek pełen nadużyć, zwracając szczególną uwagę na „koło usprawiedliwień”, często występujące w przypadkach przemocy domowej. Eksperci od spraw zdrowia publicznego wskazują na destrukcyjny wpływ tego typu zachowania, które odpowiada za utrzymywanie kontroli przez agresora, wprowadza poczucie wstydu u ofiary i oddala odpowiedzialność za agresywne zachowania w relacji.

Przemoc domowa jest nadal wielkim problemem w naszym społeczeństwie, dotykającym i wpływającym na całe rodziny, społeczności lokalne i obejmującym całe pokolenia. Piosenką Cherry wine starałem się dotknąć trudnej materii, jaką jest przemoc domowa i życie w związku pełnym nadużyć. Jestem zaszczycony współpracą z Saoirse Ronan, Dearbhli Walsh i Moe Dunfordem w szerzeniu świadomości problemu i dla mnie jest to niezwykle ważne, że dochód z cyfrowej sprzedaży utworu zostanie przekazany organizacjom charytatywnym, znajdującym się w kraju, w którym dokonany zostanie zakup – powiedział Hozier.

Jestem podekscytowana współpracą z Hozierem przy kampanii budowania świadomości #FaceUpToDomesticViolence z charytatywnym singlem Cherry wine. Ten utwór był od zawsze jednym z moich ulubionych na jego albumie. Mam nadzieję, że dzięki teledyskowi i piosence uda nam się rzucić światło na problem i złożoność kwestii przemocy domowej oraz dzięki temu pomóc tym, którzy cierpią z jej powodu – dodała Saoirse Ronan.

Cherry Wine
12 i 14 lutego 2016 roku
Universal Music Polska

Dodaj komentarz