• 2016-02-12

Ostatnie dni na planie filmu Pokot Agnieszki Holland

7 lutego Agnieszka Holland zakończyła zdjęcia do filmu Pokot. Ekranizacja powieści Olgi Tokarczuk pt. Prowadź swój pług przez kości umarłych powstawała w trzech etapach – letnim, jesiennym i zimowym.

„Pokot”, reż. A Holland, fot. R. Pałka (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Pokot”, reż. A Holland, fot. R. Pałka (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Od początku było wiadomo, że ostatni etap będzie dla ekipy dużym wyzwaniem. „Fizycznie będzie trudniej, ale w głowie jaśniej” – zapowiadała Agnieszka Holland.

„Praca nad tą rolą była ogromnym wyzwaniem, na planie miałam zadania kaskaderskie i zdjęcia z dzikimi zwierzętami” – komentuje odtwórczyni głównej roli Agnieszka Mandat. Aktorka na prośbę reżyserki zrobiła kurs narciarstwa biegowego, a nawet nauczyła się rzeźbić.

Mimo godzin spędzonych na mrozie, podwójnych lub potrójnych warstw puchowych okryć, śniegu, który utrudniał komunikację, niektórzy członkowie ekipy filmowej wspominają ten czas jako wyjątkowe przeżycie: „Było ciężko, ale miało to również swoje atuty. Nie wiem, czy miałbym szansę zachwycić się nocnym niebem w górach o tej porze roku” – mówi Jakub Gierszał.

Na ekranie zobaczymy również między innymi: Wiktora Zborowskiego, Borysa Szyca, Andrzeja Grabowskiego, Tomasza Kota, Katarzynę Herman, Mirosłava Krobota, a także Patrycję Volny.

Polska premiera nowej produkcji Studia Filmowego TOR zaplanowana jest na przyszły rok. Dystrybutorem filmu jest Next Film.

Pokot
Reż. Agnieszka Holland
Premiera: 2017

Dodaj komentarz