W dół rzeki

Od 20 lutego w mia ART GALLERY we Wrocławiu będzie można oglądać wystawę Michała Marka W dół rzeki. Artysta dał się już poznać wrocławskiej publiczności w kilku odsłonach, w tym na wystawie 5, która również odbyła się w mia ART GALLERY.

Michał Marek, „W dół rzeki” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Michał Marek, „W dół rzeki” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Najnowsza indywidualna wystawa artysty zaprezentuje obrazy, będące wynikiem twórczej pracy ostatnich lat. W tym czasie Michał Marek pozwolił prowadzić się W dół rzeki, której wartki nurt raz po raz na brzeg wyrzucał kompletne całości. Ich kontury są nieostre, ale jednak stanowcze. Postaci przenikają przez tło i dzięki temu wszystko jest najważniejsze. Malarz nie narzuca kolejności. Jego paleta barw to kolory widziane przez mgłę, ale tez można znaleźć w niej zachwyt nad renesansowym, przetartym upływem czasu freskiem.

W dół rzeki to także wyjątkowa malarska ekfraza nawiązująca zarówno do jednego utworu, jak i całości muzycznego dorobku Neilla Younga. Jego melodie stanowią główny klucz interpretacyjny dla obrazów Marka oraz są ważnym źródłem inspiracji artysty.

Wystawa artysty to proces drogi. Artysta krocząc nią błądzi, w oczekiwaniu na duchy przeszłości, z którymi intymny kontakt pozwala szukać mu nowych pól własnej wrażliwości. Droga ta wymaga czasu i jest to piękny czas – odkrywania i zapamiętywania. Czas niedokończony.

Michał Marek, W dół rzeki
Od 20 lutego do 4 marca 2016 roku
mia ART GALLERY
Wrocław

Dodaj komentarz