• 2016-02-11

Pożar w Burdelu – Zemsta Bogów – Hollywoodzki musical słowiański

W ramach cyklu Goście w Polskim Teatr Polski po raz drugi podjął współpracę ze znaną warszawską grupą artystyczną Pożar w Burdelu. Na spektakle na Dużej Scenie organizatorzy zapraszają w imieniu Łukasza Łubieńskiego, Michała Walczaka i zespołu Pożaru w Burdelu.

Pożar w Burdelu – „Zemsta Bogów”, reż. Michał Walczak, plakat (źródło: materiały prasowe)

Pożar w Burdelu – „Zemsta Bogów”, reż. Michał Walczak, plakat (źródło: materiały prasowe)

Burdel artystyczny pod wodzą tyrana Zdzisława realizuje politykę historyczną i otwiera się na nowe pole działania – kino. Zamiast walentynkowego odcinka w Teatrze Polskim Zdzisław zabiera burdeltrupę na plan filmowy do puszczy, aby nakręcić megaprodukcję o początkach chrześcijaństwa Zemsta Bogów. Fabuła jest prosta: poganin Mieszko zakochuje się w chrześcijance Dobrawie, co wywołuje gniew słowiańskich bogów, którzy zjadają ludzi. Kiedy podczas kręcenia kolejni aktorzy giną porwani w puszczy, w zespole wybucha panika. Część artystów nawraca się, część zostaje opętana, część ucieka w grzyby. Czy Burdeltrupie uda się stworzyć dzieło, które zaora Hollywood? Czy Mieszko zostanie księciem? Co kryje polska puszcza? Czy Burdeltata powróci na tron?

Widowiskowe nawrócenia, demoniczne opętania, krwawe bitwy, prasłowiańskie kulty, zmysłowe rusałki i dzielni wojowie w najdzikszym, krwawym i średniowiecznym odcinku Pożaru w Burdelu.

W obsadzie zobaczymy również aktorów Teatru Polskiego: Natalię Sikorę, Marcina Jędrzejewskiego, Pawła Krucza, Maksymiliana Rogackiego i Andrzeja Seweryna.

Reżyseria: Michał Walczak
Scenariusz: Maciej Łubieński, Michał Walczak
Muzyka: Wiktor Stokowski
Scenografia: Julia Skrzynecka, Marta Kodeniec
Lalki: Marta Kodeniec
Choreografia: Bartosz Figurski
Światło: Tadeusz Perkowski Dźwięk: Mateusz Skalski
Kostiumy: Diana Szawłowska, Beata Borowska
Charakteryzacja: Beata Borowska, Weronika Piechota
Grafik: Paweł Czekalski
Obsada: Natalia Sikora, Marcin Jędrzejewski, Paweł Krucz, Maksymilian Rogacki, Andrzej Seweryn, BurdelTrupa: Monika Babula, Karolina Czarnecka, Magdalena Łaska, Lena Piękniewska, Agnieszka Przepiórska, Betty Q, Tomasz Drabek, Andrzej Konopka, Mariusz Laskowski, Wojan Trocki, BurdelBand: Michał Górczyński, Maciej Łubieński, Wiktor Stokowski, Marcin Wippich, Warszawski Cyrk Magii i Ściemy: Magdalena Kisiała, Izabela Zielińska, Krzysztof Kostera, Maciej Najmowicz, Kamil Witkowsk

Pożar w Burdelu – Zemsta Bogów
Premiera: 12 lutego 2016 roku
Kolejne spektakle: 13, 14, 16, 17, 18, 19, 23, 24, 25 lutego oraz 18, 19 i 20 marca 2016 roku
Pożar w Burdelu, Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie

Dodaj komentarz