Anne Frank. Historia na dzień dzisiejszy

Od 16 lutego BWA w Tarnowie oraz Szkoła Podstawa nr 3 w Tarnowie zapraszają do zwiedzania wystawy Anne Frank. Historia na dzień dzisiejszy. Wystawa została przygotowana przez uczniów w celach edukacyjnych.

Anne Frank, „Historia na dzień dzisiejszy” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Anne Frank, „Historia na dzień dzisiejszy” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Po wystawie oprowadzą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnowie, która uczestniczy w projekcie 100 lat dla pokoju, zorganizowanym przez Fundację Dom Pokoju z Wrocławia.

Podczas wojny młoda dziewczyna o imieniu Anne pisała pamiętnik, w którym, obok wspomnień i marzeń dorastającej kobiety, ukazała dramatyczną skalę Holocaustu i porażającą siłę rasizmu. Dziś Anne jest jedną z najważniejszych postaci, których losy pozwalają zrozumieć cierpienia Żydów w okupowanej przez Hitlera Europie. Jej dziennik widnieje na liście najważniejszych dokumentów związanych z historią (Pamięć Świata UNESCO) i najważniejszych książek XX wieku według „La Monde”.

Wystawa zawiera archiwalne zdjęcia i rękopisy dokumentujące życie Anne Frank, fragmenty jej pamiętnika, a nawet przekrój domu, w którym ukrywała się wraz z rodziną. Przewodnikami po wystawie są uczniowie w wieku Anne Frank. Metoda tego rodzaju pracy nazywa się peer education, czyli edukacja rówieśnicza.

Anne Frank. Historia na dzień dzisiejszy
Od 16 do 19 lutego oraz od 22 do 25 lutego 2016 roku
Oprowadzanie tylko po wcześniejszym umówieniu
Otwarte oprowadzania:
18 lutego 2016 roku, godzina 17.00
21 lutego, godzina 15.30
BWA w Tarnowie (Pałacyk Strzelecki)

Dodaj komentarz