Czy, jak mówią legendy, Witkacy wciąż żyje? Skąd biorą się mity, nieprawdy i przekłamania dotyczące jednego z najważniejszych polskich artystów XX wieku? Co wiemy o jego życiu i twórczości? Jak poznać Witkacego naprawdę? Po jakie książki i witkacjana warto sięgnąć? Państwowy Instytut Wydawniczy, Instytut Witkacego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w dniu 131. rocznicy urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza zapraszają na panel dyskusyjny z udziałem najwybitniejszych polskich witkacologów.
Do udziału zostali zaproszeni założyciele powstałego niedawno Instytutu Witkacego, wśród nich m.in. prof. Janusz Degler, prof. Lech Sokół, Stefan Okołowicz, Kapsyda Kobro-Okołowicz, Tomasz Pawlak oraz Przemek Pawlak (prezes Instytutu Witkacego).
Państwowy Instytut Wydawniczy od 1957 roku jest wydawcą dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza. Wśród nich znalazły się m.in. pisma estetyczne i filozoficzne, dramaty, powieści oraz korespondencja. Lejtmotywem spotkania będzie zaprezentowany przez Tomasza Pawlaka chronologiczny rys publikacji wydawanych od 60 lat przez PIW.
Urodziny Witkacego – panel dyskusyjny
24 lutego 2016 roku, godz. 18.00
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie
Powielanie, przetwarzanie i dalsze rozpowszechnianie treści i materiałów zamieszczonych w O.pl Polskim Portalu Kultury, w jakikolwiek sposób, w całości lub w części, bez wcześniejszej pisemnej zgody Wydawcy jest zabronione.
U have turned off the Artwork.
On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.
Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...
In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.
CODEMANIPULATOR
1 komentarz do artykułu “Urodziny Witkacego”
http://www.witkacy.pl/31-urodziny-teatru-witkacego.html a tu program obchodów święta w zakopiańskim teatrze