• 2016-02-10

Rosencrantz i Guildenstern wracają

Rosencrantz i Guildenstern wracają – inną wersję Hamleta będzie można obejrzeć w lutym w Teatrze im. Horzycy. Spektakl Rosencrantz i Guildenstern nie żyją będzie prezentowany 23, 24 i 25 lutego o godz. 19.00 na Dużej Scenie.

„Rosencrantz i Guildenstern nie żyją”, reż. Cezary Iber (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Rosencrantz i Guildenstern nie żyją”, reż. Cezary Iber (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spektakl Rosencrantz i Guildenstern nie żyją to zarysowana z rozmachem i poczuciem humoru wizja Cezarego Ibera. To zaskakujące spojrzenie na bohaterów dramatu Szekspira garściami czerpie z różnych estetyk i popkultury. Scenografia, układy taneczne i muzyka składają się na barwne i spójne widowisko, przewrotnie zagrane przez toruńskich aktorów – nikt nie jest taki, jakiego się spodziewacie!

Spektakl zebrał bardzo dobre recenzje za stronę wizualną, a także oryginalne kreacje aktorskie: „Cezary Iber stworzył spektakl, jakiego do tej pory w Toruniu nie grano” („Kulturalny Toruń”),  „Łukasz Ignasiński doskonale zrealizował zamiary Ibera i stworzył Hamleta, którego na lata zapamięta widownia” („Gazeta Wyborcza Toruń”).

Autor: Tom Stoppard
Przekład: Gustaw Gottesman
Fragmenty Hamleta Williama Szekspira w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka
Reżyseria: Cezary Iber
Scenografia: Cezary Iber, Agnieszka Stanasiuk
Kostiumy: Agnieszka Stanasiuk
Choreografia: Mikołaj Mikołajczyk
Muzyka: Maciej Zakrzewski
Wizualizacja: Michał Jankowski
Światło: Jędrzej Bączyk
Udział biorą: Aleksandra Bednarz, Julia Sobiesiak, Mirosława Sobik, Jolanta Teska, Łukasz Ignasiński, Paweł Kowalski, Bartosz Zaczykiewicz, Tomasz Mycan, Maciej Raniszewski, Paweł Tchórzelski, Michał Marek Ubysz, Arkadiusz Walesiak oraz tancerze: Michał Kujawski, Łukasz Rochna, Piotr Mateusz Wach.

Rosencrantz i Guildenstern nie żyją
Spektakle: 23, 24, 25 lutego 2016 roku
Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

Dodaj komentarz