• 2016-02-10

Kolektyw Regime we wrocławskim Das Lokalu

Już 27 lutego Kolektyw Regime zaprasza do Das Lokalu we Wrocławiu na solidną dawkę muzyki, serwowanej tego wieczoru przez niezwykłych gości.

Kolektyw Regime we wrocławskim Das Lokalu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kolektyw Regime we wrocławskim Das Lokalu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wśród wykonawców zaproszonych przez organizatorów jest Pablo Mateo, Kolumbijczyk mieszkający aktualnie w Berlinie, związany z takimi wytwórniami jak Ostgut Ton, LACREC., Curle Recordings czy DeepLabs. Kocha melodyjny house, choć często daje się ponieść spontanicznie w stronę techno. Pablo ma słabość do analogów i hip-hopowych sampli, co również da się usłyszeć w jego twórczości. Na wiosnę wydaje EP dla Marcela Dettmana jako Wrong Copy. Dużo produkuje, podróżuje i dlatego wszystkich obecnych z pewnością porwie w daleką muzyczną podróż.

Kolejną gościem jest El’mirka – miłośniczka winyli pochodząca z Zielonej Góry, współzałożycielka agencji Plug&Play. W jej setach odnajdą się (lub przyjemnie zgubią) zakochani w muzyce techno. Znana z prowadzenia wyśmienitej selekcji – spędza wiele godzin na przeglądaniu produkcji takich wytwórni jak: Third Ear, Artisitka, Losing Suki, Kommunication, Pets Recordings, 8Bit, Keinemusik czy Suara. Organizatorzy szczególnie polecają kosmiczny Ear Feder podcast nagrany specjalnie dla #rgmbrgd.

Za oprawę muzyczną będą odpowiadać Tryptaminèe i Popa Lalczak – członkowie regime brigade. Tryptaminèe to DJ i promotor cyklicznych wydarzeń kulturalnych we Wrocławiu. W każdy poniedziałek o 20.00 współprowadzi audycję regime brigade na antenie Akademickiego Radia Luz. Nie lubi dzielić muzyki na gatunki, jednak zdecydowanie trzyma się rytmiki 4×4. W swojej selekcji stawia na mroczny vibe i psychodeliczny groove, szukając równowagi pomiędzy brzmieniami acid i Detroit techno. Z kolei Popa Lalczak lubi zaskakiwać swoją selekcją, chętnie odlatuje do ciepłych krajów, grając numery artystów, których trudno odszukać na Resident Advisor, ale gdy trzeba, sprawi, że nad parkietem zrobi się duszno i pochmurnie. Jak będzie tym razem?

Pablo Mateo, El’mirka – koncert
29 lutego 2016 roku
Das Lokal we Wrocławiu

Dodaj komentarz