• 2016-02-10

Interlaced surrounding

18 lutego Rodríguez Gallery w Poznaniu zaprasza wernisaż wystawy Dong Yoon Kima oraz Hirofumi Isoyi, która zatytułowana jest Interlaced surrounding.

Hirofumi Isoya, „Arc”, 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Hirofumi Isoya, „Arc”, 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Interlaced surrounding jest artystycznym dialogiem dwóch twórców, Dong Yoon Kima (Korea) i Hirofumi Isoyi (Japonia), którego osią staje się analiza zależności pomiędzy postrzeganiem czasu i miejsca oraz złożonych związków przeszłości, teraźniejszości i przyszłości w dziele sztuki.

Dong Yoon Kim, „Church of St. Georges”, Doncaster, 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dong Yoon Kim, „Church of St. Georges”, Doncaster, 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Hirofumi Isoya w swych fotografiach i instalacjach, buduje efekt prostych, wręcz oczywistych sekwencji zdarzeń, pozostawiając jednak między nimi pewną lukę i niejasność. Usiłując zmylić i wytrącić w ten sposób wizualne przyzwyczajenia widza, zmusza go do zastanowienia się nad rolą percepcji i intuicji w budowaniu znaczenia dzieła.

Dong Yoon Kim natomiast, eksploruje naturę miejsc, które uległy silnej transformacji. Pomimo tego, iż z biegiem lat przekształciły się one w swoisty palimpsest, złożony z nawarstwiających się zdarzeń i wspomnień, ich nazwy nigdy nie zostały zmienione. Poddając fotografie deformacji, artysta bada rolę nazewnictwa oraz zbiorowej pamięci w formowaniu tożsamości danego miejsca.

Dong Yoon Kim, Hirofumi Isovi, Interlaced surrounding
Od 18 lutego do 24 marca 2016 roku
Wernisaż: 18 lutego 2016 roku, godzina 19.00
Rodríguez Gallery
Poznań

Dodaj komentarz