Andaluzja – gorące słońce, korrida i fiesta!

Mówiąc Hiszpania mamy przed oczami gorące, przepiękne plaże, walki byków, południową gościnność, gaje oliwne, flamenco i przepiękną, bujną roślinność. W rzeczywistości nie cała Hiszpania jest sucha, gorąca i gwarantuje piękną pogodę. To co lubimy najbardziej znajdziemy w Andaluzji.

Andaluzja (źródło: materiały prasowe)

Andaluzja (źródło: materiały prasowe)

Najcieplejszą prowincją Andaluzji jest Sewilla, w upalne lata temperatury potrafią przekraczać tam 50°C. Jak widać nie bez powodu region ten nazywany jest biegunem ciepła. Równie ciepła jak powietrze jest atmosfera Sewilli, podgrzewana dodatkowo dorocznymi walkami byków oraz festynem flamenco. Sewilla to również fantastyczne, zabytkowe budynki i budowle, od których nie sposób oderwać oczu. Turysta zwiedzający tę południową prowincję z pewnością nie będzie narzekał na nudę.

Hiszpania to kraj, z którego na podbój świata wyruszył Krzysztof Kolumb. Do dziś czynny jest port Palos de Frontera w prowincji Huelva, z którego wielki podróżnik wypłynął w swój pierwszy rejs. Będąc w tym regionie nie można zapomnieć o skosztowaniu lokalnych specjałów: oliwek, serów i szynki. Rozległe plaże zapraszają do uprawiania sportów wodnych.

Podróżując po Andaluzji nie sposób nie odwiedzić dwóch najważniejszych z punktu widzenia turystyki miast, Kadyksu i Granady. To pierwsze uznawane jest za najstarsze miasto Europy i do dziś można tam przechadzać się po brukowanych ulicach i placach. Z kolei Granada urzeka swoim pięknem, atmosferą wiecznego święta, gorącymi rytmami flamenco. Kompleks pałacowy Alhambra, z wyraźnymi wpływami architektury arabskiej, to obowiązkowa pozycja na trasie każdej wycieczki. W całym mieście pełno jest barów flamenco gdzie można po prostu pójść potańczyć. Nie ma chyba drugiego tak roztańczonego miasta na świecie. W sezonie zimowy turystów przyciągają góry Sierra Nevada, mekka dla narciarzy.

Miłośnicy zabytków i śladów pradawnych kultur koniecznie muszą odwiedzić Malagę. W tej prowincji bardziej niż gdzie indziej widać wpływy rzymskie, fenickie i mauretańskie. Ta swoista mieszanka kultur do dziś odciska swe piętno na architekturze regionu. Jaskinie w Rondzie zachwycają malowidłami naskalnymi – pozostałościami po pradawnych mieszkańcach tych terenów. Nie sposób pominąć faktu, że Malaga jest miejscem narodzin Pablo Picasso. Miejscowe Muzeum Sztuk Pięknych ma w swoich zbiorach ogromną kolekcję prac tego fenomenalnego artysty.

Koniecznie trzeba podkreślić, że region Andaluzja to nie tylko zabytkowe miasta i bajeczne plaże. To przede wszystkim ludzie, otwarci, uśmiechnięci, serdeczni, z typowo południowym temperamentem i sercem na dłoni. To właśnie oni sprawiają, że wakacje w Andaluzji na długo pozostają w sercach turystów.

Dodaj komentarz