• 2016-02-09

we are not superheroes – premiera w Teatrze Ochoty

Bohaterowie spektaklu – współcześni instaboys i instagirls – postanowili „wymiksować się” z pięknego świata. Zielona kropka obecności złowieszczo mruga, filtry przestają upiększać, a hasztagi – indeksować. Premiera spektaklu we are not superheroes 12 lutego w Teatrze Ochoty w Warszawie.

„we are not a superheroes”, reż. Kamil Wawrzuta, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„we are not a superheroes”, reż. Kamil Wawrzuta, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Rebelianci wybierają życie poza strefą komfortu i postanawiają zjechać z autostrady pokoleniowych pragnień i schematów w nieznaną, ciemną dróżkę. Jakie ryzyko niesie zmiana kursu? Dokąd prowadzi nieuczęszczana droga? Czy można wybić się na niepodległość, nie ponosząc przy tym ofiary? W miarę upływu czasu pojawia się coraz więcej pytań, a na ciała tancerzy występują pierwsze krople potu.

nie jesteśmy superbohaterami to nasz sprzeciw wobec wzorca serwowanego nam przez media i popkulturę – zawsze pięknych ludzi sukcesu, sprawnych intelektualnie i fizycznie. To sprzeciw również wobec wymagań, jakie stawia nam rynek pracy, rodzina, partnerzy i jakie, uwikłani w ten wzorzec, serwujemy sobie sami – tłumaczy Kamil Wawrzuta, reżyser i i choreograf spektaklu.

Autorem spektaklu jest grupa Ruchomy Kolektyw – absolwenci i studenci ostatnich lat Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu (filia PWST w Krakowie). To grupa nieformalna, która powstała w 2013 roku na potrzeby stworzenia spektaklu Profanum, którego pomysłodawcą oraz reżyserem jest Kamil Wawrzuta. Spektakl został zrealizowany w ramach programu Scena Młodych Warszawskiej Opery Kameralnej 8 listopada 2013 roku. Do grupy należą: Natalia Dinges, Paulina Jóźwicka, Jan Lorys, Krystian Łysoń, Oskar Malinowski i Paweł Zaufal. Łączy ich wspólne wykształcenie na polu teatralno-tanecznym – są absolwentami Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie – oraz doświadczenie pracy zawodowej – wielokrotna współpraca podczas studiów, a także w pracy nad profesjonalnymi spektaklami. Działalność artystyczną grupy oraz eksploatację spektaklu Profanum wspiera Fundacja ART_committed.

Reżyseria i choreografia: Kamil Wawrzuta
Scenografia: Anna Wojtecka
Muzyka: Michał Paduch
Dramaturgia: Paulina Danecka
Asystent reżysera: Jakub Krawczyk
Wykonawcy: Natalia Dinges, Paulina Jóźwicka, Jan Lorys, Krystian Łysoń, Oskar Malinowski

we are not superheroes
Premiera: 12 lutego 2016 roku
Teatr Ochoty w Warszawie

Dodaj komentarz