• 2016-02-09

Pustki premierowo w Starym Klasztorze

Fani zespołu Pustki nie mogą przegapić koncertu we Wrocławiu. 12 marca w Sali Gotyckiej Starego Klasztoru zespół wystąpi po raz pierwszy z płytą Wydawało się. Usłyszymy nowości, takie jak O krok czy Liczę do dwóch, nie zabraknie również Safari oraz piosenek w nowych, koncertowych aranżacjach wybranych spośród 15-letniej już twórczości Pustek.

Pustki premierowo w Starym Klasztorze (źródło: materiały organizatora)

Pustki premierowo w Starym Klasztorze (źródło: materiały organizatora)

Pustki to mistrzowie łączenia postrocka i avanpopu. Nazwa zespołu pochodzi od przydomowej komórki, w której rozpoczęli swoją przygodę z dźwiękami. Kiedyś mówiono o nich, że grają muzykę Wschodu, ale tak naprawdę każda ich kolejna płyta wymyka się z ram gatunkowych. Wciąż chwytliwe melodie grają w klasy z niebanalnym tekstem, ale pojawiają się też zupełnie nowe rozwiązania muzyczne, bo oprócz charakterystycznego dla Pustek brzmienia gitar, klawiszy czy sekcji rytmicznej, otrzymujemy porządną dawkę elektroniki.

Teraz mówi się o nich, że nagrali płytę roku, najbardziej przebojową w dotychczasowym dorobku. Muzyka Pustek jest zderzeniem wejść i wyjść – brzmień cichych i spokojnych przeplecionych mocnymi i efektownymi. Zachwycają, porywają, oczarowują.

W listopadzie 2015 roku ukazała się składanka Wydawało się, będąca podsumowaniem dotychczasowej, 15-letniej twórczości Pustek. Na płycie znalazły się dwa premierowe utwory – O krok oraz Liczę do dwóch – a także zbiór najważniejszych piosenek z lat 2000–2015.

Zespół Pustki tworzą:

  • Barbara Wrońska – pianino, wokal
  • Radek Łukasiewicz – gitary, wokal
  • Grzegorz Śluz – perkusja

Pustki – koncert
13 marca 2015 roku
Stary Klasztor we Wrocławiu

Dodaj komentarz