• 2016-02-08

69 punktów na mapie O!PLA 2016

Od Bałtyku po Sudety i Tatry, od Mazur po Śląsk. Jak co roku na wiosnę krajem nad Wisłą zawładnie sztuka filmowej animacji. Czwarta edycja największego na świecie festiwalu polskiej animacji O!PLA rozpocznie się 21 marca i odbędzie się w rekordowej ilości 69. miejscowości (62. miastach i 7. wsiach).

Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA 2016 – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA 2016 – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Obok znanych z poprzednich edycji miejsc takich jak Białowieża, Mrągowo, Opole, Pacanów, Włoszczowa, czy Wydminy, pojawią się zupełnie nowe, m.in. Lądek-Zdrój, Mysłowice, Rumia, Stare Juchy, Tarczyn oraz Wieliczka.

O!PLA odwiedzi zarówno duże miasta, jak i bardzo małe miejscowości. Będzie w bibliotekach, domach kultury, galeriach sztuki, kinach, klubokawiarniach, pubach. Po raz pierwszy pojawi się także w liceach plastycznych (Katowice, Łomża, Nałęczów, Słupsk) i Kinach za Rogiem (Olszyny, Pionki, Płock, Radomsko, Tarczyn).

Jak zawsze na widzów Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA czekać będzie największa panorama polskiej animacji, złożona z najlepszych realizacji z ostatnich dwóch lat (w niemal wszystkich animacyjnych technikach) – począwszy od filmów wysokobudżetowych poprzesz prace szkolne, off-owe, animowane wideoklipy, po filmy bardzo krótkie, abstrakcje i eksperymenty. Tradycyjnie jurorami na O!PLA będą wszyscy widzowie biorący udział w projekcjach. To oni zdecydują o tym, do kogo powędrują Złote, Srebrne i Brązowe Tobołki Koziołka Matołka oraz liczne nagrody pozaregulaminowe. Równolegle do Konkursu Głównego odbędzie się konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!, w którym młodzi widzowie ocenią najnowszą polską animację realizowaną z myślą o nich.

Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA 2016
Od 21 marca do 8 maja 2016 roku
Finał: od 13 do 15 maja 2016 roku

Dodaj komentarz