• 2016-02-05

Klezmafour Orkiestronicznie

13 lutego ukaże się nowy album zespołu Klezmafour. Jest to płyta szczególna, bo nagrana z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie, która jest jednocześnie jej współwydawcą.

„Klezmafour Orkiestronicznie”, Klezmafour i Filharmonia Szczecińska – okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

„Klezmafour Orkiestronicznie”, Klezmafour i Filharmonia Szczecińska – okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

W ramach zapowiedzi albumu Klezmafour Orkiestronicznie zaprezentowany został kolejny po Evet Evet singiel i teledysk promujący to wydawnictwo. Utwór, do którego powstał klip nosi tytuł Stations – jest to połączenie dwóch piosenek, które znajdują się na albumie: Lublin Station i Białystok Station.

„Tajemnica, wyobcowanie i odchodzenie od powszechnie przyjętych norm to tematy, które najbardziej mnie interesują”– mówi Ada Kornecka, reżyserka najnowszego klipu zespołu. Teledysk postanowiliśmy zrealizować na włoskiej wyspie Ischi, która świetnie oddaje klimat opuszczonej, dziwnej krainy. To właśnie tam Kacper Zięba – autor zdjęć – stworzył piękne, wysublimowane obrazy potęgujące atmosferę tajemnicy i niedopowiedzenia.

Kornecka w Stations przedstawia historię tajemniczej kobiety o androidalnych rysach, która zdaje się być całkowicie zagubiona w otaczającej ją rzeczywistości. Owa enigmatyczna bohaterka niczym kilkuletnie dziecko wszystkiego próbuje, dotyka, smakuje. Najprostsze rzeczy zaskakują ją i dają pretekst do kolejnych empirycznych eksperymentów. Nie wiemy skąd ta dziwna persona przyszła i dokąd zmierza. Jej podróż choć pełna niespodzianek i zwrotów akcji też niczego nam nie wyjaśnia. A piękne krajobrazy wyludnionej krainy, w której rozgrywa się akcja wideoklipu jeszcze bardziej potęgują atmosferę tajemnicy i niedopowiedzenia. Co oczywiście sprawia, że sekundę po obejrzeniu mamy ochotę zobaczyć ten teledysk raz jeszcze.

Klezmafour Orkiestronicznie|Klezmafour i Filharmonia Szczecińska
Premiera: 13 lutego 2016 roku
Karrot Komando

Dodaj komentarz