• 2016-02-04

Zbigniew Wodecki With Mitch&Mitch Orchestra And Choir

22 lutego w Centrum Kongresowym ICE odbędzie się koncert Zbigniewa Wodeckiego z zespołem Mitch&Mitch w towarzystwie orkiestry i chóru.

Zbigniew Wodecki i Mitch&Mitch (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zbigniew Wodecki i Mitch&Mitch (źródło: materiały prasowe organizatora)

To było międzypokoleniowe spotkanie – legenda polskiej sceny muzycznej Zbigniew Wodecki oraz przodownicy polskiej alternatywy – zespół Mitch & Mitch wspólnie nagrali utwory pochodzące z debiutanckiego albumu z 1976 roku zatytułowanego Zbigniew Wodecki. Na płycie znalazła się mieszanka ballad i walczyków, połączonych z elementami jazzu i  rytmicznym nawiązaniem do samby.

W muzycznej karierze Zbigniewa Wodeckiego zdarzył się kiedyś epizod, który mógł na długie lata określić jego artystyczną tożsamość i wyznaczyć szlak dalszych poszukiwań, a tymczasem został niemal całkowicie zapomniany. Namówiony przez przyjaciela, by nagrał solową płytę, Wodecki wszedł do studia z głową pełną wspaniałych wzorców zza Atlantyku i przede wszystkim ze swoim warsztatem kompozytora, aranżera, instrumentalisty i wokalisty. Wydana w 1976 roku płyta Zbigniew Wodecki jest spójna stylistycznie, oryginalna aranżacyjnie, wciągająca melodycznie i wyszukana w warstwie lirycznej. Trudno nie uznać jej za jedno z najlepszych wydarzeń w powojennej historii polskiej muzyki rozrywkowej.

Muzycy z  zespołu Mitch & Mitch zakochali się w debiucie Zbigniewa Wodeckiego od pierwszego przesłuchania. Najpierw spotkali się zupełnie przypadkowo, a potem na specjalne zaproszenie OFF Festivalu, Zbigniew Wodecki i Mitch & Mitch zwarli szyki, by przypomnieć o zapomnianej płycie z 1976 roku. Utwory takie jak Rzuć to wszystko co złe, Panny mego dziadka czy Posłuchaj mnie spokojnie nigdy nie stały się hitami, ale teraz jest okazja, żeby ich los się odmienił.

Zbigniew Wodecki With Mitch&Mitch Orchestra And Choir
22 lutego 2016 roku, godz. 20.00
Centrum Kongresowe ICE Kraków

Dodaj komentarz