Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych po raz czwarty wręczy swoje nagrody

Już 27 lutego w Domu Dziennikarza w Warszawie odbędzie się Gala Nagród PSC (Polish Society of Cinematographers), podczas której zostanie wręczona nagroda za najlepsze zdjęcia do pełnometrażowego filmu fabularnego.

Polish Society of Cinematographers, logotyp (źródło: materiały prasowe organizatora)

Polish Society of Cinematographers, logotyp (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nominowani twórcy to autorzy zdjęć do produkcji, które mogliśmy oglądać na ekranach polskich kin w 2015 roku. Są to filmy, w których obraz stanowi niezwykle istotną wartość artystyczną dzieła. Podczas uroczystości wręczone zostaną również nagrody specjalne dla artystów, którzy szczególnie zasłużyli się dla rozwoju i promocji polskiej kinematografii.

Spośród zgłoszonych 32 filmów, członkowie Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych wybrali te, które powalczą o statuetkę. O tym, jak wysoki jest poziom tegorocznego konkursu, świadczy fakt, że po raz pierwszy nominację do nagrody głównej otrzymało aż 7 filmów. Ze względu na to, że w wyniku głosowania, trzy filmy zajęły ex aequo piąte miejsce, zgodnie z regulaminem Nagrody PSC grupa nominowanych została powiększona z pięciu do siedmiu produkcji.

W finałowej siódemce znalazły się:
1. Body/Ciało, zdjęcia Michał Englert
2. Córki Dancingu, zdjęcia Jakub Kijowski
3. Czerwony pająk, zdjęcia Marcin Koszałka
4. Demon, zdjęcia Paweł Flis
5. Intruz, zdjęcia Łukasz Żal
6. Karbala, zdjęcia Arek Tomiak
7. Sąsiady, zdjęcia Krzysztof Ptak

Jak co roku, Stowarzyszenie postanowiło też uhonorować szczególnie zasłużone postaci dla polskiej kinematografii. Podczas Gali Nagrodę PSC za Całokształt Twórczości odbierze Bogdan Dziworski, wybitny operator, reżyser i fotograf, a Nagroda Specjalna PSC trafi w ręce Allana Starskiego, jednego z najlepszych polskich scenografów, laureata Oscara za Listę Schindlera.

Gala wręczenia nagród PSC (Polish Society of Cinematographers)
27 lutego 2016 roku
Dom Dziennikarza
Warszawa

Dodaj komentarz