• 2016-02-04

Koncert Mów Spokojniej – Zagajewski & Pawlik

Projekt Mów spokojniej. Zagajewski & Pawlik nawiązuje do związków poezji i dźwięków. Twórczość poetycka Adama Zagajewskiego została wzbogacona muzyką skomponowaną przez zdobywcę nagrody Grammy – Włodka Pawlika. Premiera płyty i koncert promujący odbędą się już 7 lutego w sali Palladium w Warszawie. Podczas koncertu Adam Zagajewski będzie osobiście recytował swoje wiersze.

„Mów spokojniej. Zagajewski & Pawlik” – okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

„Mów spokojniej. Zagajewski & Pawlik” – okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Podczas koncertu usłyszymy utwory m.in. do takich wierszy jak: Senza Flash, Filozofowie, W cudzym pięknie, Spróbuj opiewać okaleczony świat, Miasto, Nigdzie, Podziemne pociągi. Do współpracy przy realizacji projektu Włodek Pawlik zaprosił znakomitych muzyków: Marka Bałatę, Łukasza Jemiołę oraz Natalię Wilk.

Adam Zagajewski jest poetą, eseistą, prozaikiem, krytykiem, tłumaczem. Piszącym białe wiersze przedstawicielem poezji apollińskiej jasnej, klasycyzującej, laureatem wielu nagród w dziedzinie literatury, w tym Neudstadt (2004) i Zhongkun (2014), zwanych „małym Noblem” i „chińskim Noblem poetyckim”.

Włodek Pawlik jest pianistą i kompozytorem. W jego dorobku znajdują się 24 autorskie płyty, szereg dzieł muzyki filmowej i kompozycji współczesnych. 26 stycznia 2014 roku Włodek Pawlik stał się jedynym Polakiem uhonorowanym statuetką Grammy za najlepszy album – Night in calisia – dużego zespołu jazzowego.

Mów spokojniej. Zagajewski & Pawlik
Premiera i koncert: 7 lutego 2016 roku, Palladium w Warszawie
Agencja Artystyczna GAP

Dodaj komentarz