• 2016-02-03

Magda Umer i Wojciech Waglewski

Kompozycja Wojciecha Waglewskiego Pora by się rozstać to kolejny singiel promujący płytę Duety – tak młodo jak teraz… Magdy Umer. Utwór, na albumie artystki zaśpiewany w duecie Umer – Waglewski oraz na nowo zaaranżowany, Magda Umer usłyszała po raz pierwszy w kinie, na projekcji filmu pt : Był sobie dzieciak w reżyserii Leszka Wosiewicza (tytuł roboczy: Taniec śmierci. Sceny z Powstania Warszawskiego).

Magda Umer i Wojciech Waglewski, „Pora, by się rozstać” – okładka singla (źródło:  materiały prasowe wydawcy)

Magda Umer i Wojciech Waglewski, „Pora, by się rozstać” – okładka singla (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Dzisiaj, bez ognia i walącego się świata z 1944 roku, jest to utwór o końcu uczucia. Czyli w pewnym sensie także o zawaleniu się świata. Bez tylu ofiar na szczęście. Barwę głosu pana Wojtka uwielbiam nie od dzisiaj i cieszę się, ze mogłam go poznać osobiście, bo jego jednego z moich gości na tej płycie nie znałam osobiście wcześniej – mówi artystka.

Na najnowszym albumie Umer pt. Duety – Tak młodo jak teraz…, którego premiera miała miejsce 30 października 2015, pojawili się goście, którzy od lat tworzą absolutną elitę polskiej sceny. Z artystką zaśpiewali: Krystyna Janda, Piotr Fronczewski, Janusz Gajos, Piotr Machalica, Maciej Stuhr, Anna Maria Jopek, Stanisław Sojka, Wojciech Waglewski, Grzegorz Turnau, Artur Andrus, Janusz Strobel, Jacek Kleyff, Wojciech Mann oraz Jeremi Przybora.

Utwory, jakie znalazły się na płycie to w zdecydowanej większości znane już kompozycje, jednak zostały nagrane w nowych, pięknych aranżacjach, opierających się na bossa nova, tangu czy nawet piosence francuskiej. Całości dopełnia klasyczny skład, dobrego jazzowego combo, czyli perkusja, kontrabas i fortepian, wspomagany przez gitarę, skrzypce i instrumenty dęte.

Magda Umer i Wojciech Waglewski | Duety – tak młodo jak teraz… 
30 października 2015 roku
MTJ/ Fonobo

Dodaj komentarz