Gdzie jest George Clooney?

Bracia Coen powracają z nowym filmem. Ave, Cezar! zawita do polskich kin 19 lutego. Czterokrotni laureaci Oscara ponownie biorą na warsztat gatunek komedii – tym razem z iście gwiazdorską obsadą.

„Ave, Cezar!”, reż. Joel Coen, Ethan Coen © Universal Pictures

„Ave, Cezar!”, reż. Joel Coen, Ethan Coen © Universal Pictures

Złota era Hollywood dobiega końca. Akcja filmu toczy się w latach 50. XX wieku wokół powstawania wielkiego monumentu historycznego Ave, Cezar!, który ma wypełnić zapotrzebowanie na największą produkcją roku i stać się niekwestionowanym hitem. Gigantyczny plan filmowy, setki kaskaderów, scenografów i cała garść supergwiazd mają przypieczętować sukces filmu w fabryce snów.

Niestety porwany zostaje aktor odtwarzający główną rolę – Baird Whitlock (George Clooney). Eddie Manix (Josh Brolin) – spec od rozwiązywania hollywoodzkich problemów znajdzie się na tropie zagadki i będzie miał szansę ocalić uwielbianego gwiazdora.

Oprócz Clooneya, w filmie pojawią się m.in.: Scarlett Johansson, Ralph Fiennes, Frances McDormand, Channing Tatum i Tilda Swinton, która wcieli się w postać Heddy Hopper – legendarnej dziennikarki, redaktorki kolumn plotkarskich.

Ave, Cezar!
Reż. Joel Coen, Ethan Coen
Premiera: 19 lutego 2016 roku
United International Pictures Sp z o.o.

Dodaj komentarz