• 2016-02-02

{oh!} w NOSPR

5 lutego w sali kameralnej NOSPR odbędzie się koncert na otwarcie sezonu artystycznego. {oh!} Orkiestra Historyczna wystąpi wraz ze znakomitym francuskim solistą Julienem Chauvinem i wykona utwory mistrzów osiemnastowiecznej Europy takich jak Joseph Haydn i Wolfgang Amadeus Mozart. Koncert odbędzie się w ramach cyklu Muzyka Dawna realizowanych przez Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. W skład orkiestry wchodzi tegoroczny laureat Paszportów Polityki – klawesynista Marcin Świątkiewicz.

{oh!}, fot. Magdalena Hałas (źródło: materiały prasowe organizatora)

{oh!}, fot. Magdalena Hałas (źródło: materiały prasowe organizatora)

{oh!} Orkiestra Historyczna założona została w 2012 roku w Katowicach przez grupę instrumentalistów ­ entuzjastów i pasjonatów muzyki dawnej, skupionych wokół koncertmistrzyni Martyny Pastuszki oraz menedżera Artura Malke. Poświęcając się wykonawstwu historycznemu, członkowie {oh!} nie zapominają o najważniejszym, czyli jak najbliższym dotarciu z muzyką do odbiorców. W 2014 roku orkiestra dokonała swoich pierwszych nagrań płytowych: z muzyką ze zbiorów jasnogórskich oraz solowymi koncertami skrzypcowymi i klawesynowymi ze zbiorów Biblioteki w Dreźnie dla wytwórni DUX, która wydana została w listopadzie 2015 roku stanowiąc debiutonograficzny zespołu.

Tegoroczne plany koncertowe orkiestry obejmują m.in. Festiwal Musica Polonica Nova, Festiwal Muzyki Sakralnej Gaude Mater, Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej, Festiwal Theatrum Musicum, Festiwal Leszno Barok Plus oraz Festiwal Musica Poetica.

PROGRAM:

  • Joseph Haydn – Koncert skrzypcowy Gdur
  • Joseph Haydn – Duet na dwoje skrzypiec
  • Wolfgang Amadeus Mozart – Divertimento D­major KV 136
  • Wolfgang Amadeus Mozart – Divertimento F­mojar KV 138

Koncert w NOSPR będzie transmitowany na żywo przez Program 2 Polskiego Radia.

{oh!} w NOSPR
5 lutego 2016 roku, godz. 19.30
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia
Katowice

Dodaj komentarz