Ubezpieczenie dla iPada – konieczność czy zbędny wydatek?

Mogłoby się wydawać, że posiadanie nowego, zaawansowanego technologicznie urządzenia jest powodem do radości. To prawda, niemniej jednak każdy posiadacz iPada powinien zdawać sobie sprawę z tego, że wymieniony rodzaj sprzętu jest zarówno niezwykle użyteczny, jak i łatwy do zniszczenia. Warto dodać, że wyjątkowo często pada on także łupem złodziei. Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą czy też zniszczeniem iPada? Wystarczy wykupić odpowiedni typ ubezpieczenia. Co – w praktyce – zyskujemy dzięki tej opcji i dlaczego jeszcze warto sięgnąć po wspomniane rozwiązanie?

Źródło: materiały prasowe

Źródło: materiały prasowe

Jedno ubezpieczenie, szereg korzyści

Spora ilość osób, które po raz pierwszy stają się posiadaczami iPadów wychodzi z założenia, że wykupienie opcji ubezpieczenia jest zbędnym, nikomu niepotrzebnym wydatkiem. Z reguły tego typu przekonanie utrzymuje się do chwili, w której ze smutkiem stwierdzamy, że iPad – bez naszej wiedzy, a tym bardziej zgody – zmienił właściciela. Warto zauważyć, że do tego rodzaju sytuacji dojść może niemalże wszędzie; w pracy, na uczelni, w trakcie wypadu na miasto czy też podczas podróży.

Spora ilość użytkowników iPadów pozostaje w przekonaniu, że usługa, jaką jest ubezpieczenie iPada jest im całkowicie zbędna, gdyż korzystają ze sprzętu wyłączenie w domowym zaciszu. Wbrew pozorom nie oznacza to jednak, że iPad jest w pełni bezpieczny. Wręcz przeciwnie. Fakt, iż to właśnie w domu czujemy się swobodnie sprawia, że iPady częstokroć ulegają uszkodzeniom na skutek upadku czy zalania. Do tego typu sytuacji może dojść w wannie podczas oglądania ulubionego programu czy też w trakcie przeglądania zdjęć, gdy na naszych kolanach znajduje się zarówno iPad, jak i domowy ulubieniec w postaci psa czy też kota. W praktyce bowiem wystarczy zaledwie chwila nieuwagi, by iPad znalazł się w napełnionej wodą wannie lub wylądował wprost na twardej posadzce.

Inne zagrożenia

Wbrew pozorom kradzież czy też zgubienie iPada pociąga za sobą o wiele większe konsekwencje, niż tylko utrata sprzętu. Opcja zapamiętywania haseł do kont portali społecznościowych czy też poczty e-mail jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym, z którego chętnie korzystają rzesze użytkowników. Niestety, wraz ze utratą iPada tracimy również wyłączność na dostęp do wspomnianych kont. W praktyce może to oznaczać, że potencjalny złodziej skorzysta z okazji by dostać się również do konta bankowego.

Ubezpieczenie iPada to jeden z najlepszych sposobów na zagwarantowanie sobie spokojnego snu bez obaw, że posiadany sprzęt ulegnie uszkodzeniu czy zostanie skradziony. Warto zdawać sobie sprawę z potencjalnych niebezpieczeństw i skorzystać z opcji ubezpieczenia, zanim okaże się, że jest już za późno. Więcej informacji o wspomnianej usłudze znajdziesz na: https://www.gadget-cover.com/ipad-insurance.

Komentarze (4) do artykułu “Ubezpieczenie dla iPada – konieczność czy zbędny wydatek?”

 1. kasia

  Każdy z nas posiada dziś wiele elektronicznych gadżetów i najważniejszym będzie skorzystanie z możliwości ubezpieczenia każdego z nich. Ja takie ubezpieczenia właśnie posiadam:)

 2. ilona

  Najważniejsze jest odpowiednie ubezpieczenie wszystkiego, artykuł bardzo ciekawy.

 3. eliza

  Takie ubezpieczenie jest ważne, zwłaszcza w przypadku dzieci. Warto przeczytać ten artykuł.

 4. franek

  Mój tata właśnie skorzystał z podobnej opcji.

Dodaj komentarz