• 2016-02-01

Newman i Podsiadło wystąpią podczas Life Festival Oświęcim

W sobotę 18 czerwca na stadionie MOSiR, podczas 7. edycji Life Festival Oświęcim wystąpią dwaj wyjątkowi wokaliści, John Newman i Dawid Podsiadło.

John Newman (źródło: materiały prasowe organizatora)

John Newman (źródło: materiały prasowe organizatora)

John Newman to złote dziecko brytyjskiej muzyki. Ma zaledwie 25 lat, a już może pochwalić się ponad milionem sprzedanych płyt oraz niemal miliardem wyświetleń w serwisie YouTube. Trzy utwory z jego udziałem trafiły na pierwsze miejsce UK Singles Chart: autorski Love Me Again oraz Blame Calvina Harrisa i Feel the Love grupy Rudimental, w których John zaśpiewał gościnnie. Wydany w 2013 roku debiutancki album Newmana, Tribute, był absolutnym bestsellerem – dotarł na szczyt zestawienia najlepiej sprzedających się albumów w Wielkiej Brytanii, zdobył też miano Złotej Płyty w Polsce. Jesienią zeszłego roku artysta wydał drugi longplay, Revolve, z którego pochodzi uwielbiany przez międzynarodową publiczność singiel Come And Get It.

Dawid Podsiadło (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dawid Podsiadło (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dawid Podsiadło jest obecnie najpopularniejszym i najbardziej rozchwytywanym wokalistą w Polsce. Jego błyskotliwa kariera rozpoczęła się od zwycięstwa w X Factorze, w wieku zaledwie 20 lat. Wydany w 2013 roku album Comfort & Happines zrobił prawdziwą furorę, uzyskując tytuł Diamentowej Płyty, zaś sam Dawid zgarnął aż cztery Fryderyki i jednego Wiktora. W 2014 roku Podsiadło wraz z zespołem Curly Heads, w którym zaczynał karierę, nagrał rewelacyjną płytę Ruby Dress Skinny Dog, by jesienią ubiegłego roku powrócić do kariery solowej. Drugi longplay artysty Annoyance and Disappointment ukazał się na początku listopada i w ciągu niespełna dwóch miesięcy pokrył się platyną, a przez wielu krytyków wybrany został najlepszym albumem roku.

7. Life Festival Oświęcim
Od 16 do 19 czerwca 2016 roku
Fundacja Peace Festival

Dodaj komentarz