• 2016-02-01

Kolejna odsłona Ery Jazzu

Kolejna, festiwalowa odsłona Ery Jazzu odbędzie się wiosną, od 13 do 18 kwietnia. Impreza już na dobre powróciła do Poznania i jako Aquanet Jazz Festival staje się znaczącym wydarzeniem kulturalnym i artystycznym.

„Aquanet Jazz Festival” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Aquanet Jazz Festival” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Uroku festiwalowi dodają nie tylko miejsca koncertów, liczny udział publiczności ale także niekwestionowane gwiazdy oraz ciekawe projekty. Koncerty festiwalowe odbywać będą się w kilku salach (Opera, CK Zamek) oraz klubach Poznania (Blue Note, Piano Bar) i obejmować będą nie tylko prezentacje autorskie zaproszonych gwiazd, ale także projekty specjalne: udział światowej gwiazdy w zespole poznańskich muzyków, specjalnie przygotowany projekt komedowski oraz koncert laureata nagrody Era Jazzu 2016.

Staram się konstruować imprezę inną niż wszystkie. Era Jazzu z ogromnym dorobkiem koncertowym zaprezentowała dotąd wielu największych innowatorów jazzu i gwiazdy tej muzyki. Naszym pomysłem jest teraz pokazywanie tego, co najważniejszego dzieje się w muzycznym świecie i prezentowanie artystów, którzy nieczęsto pojawiają się na naszych estradach lub pokazujemy ich po raz pierwszy – mówi Dionizy Piątkowski, szef Ery Jazzu.

Niekwestionowaną gwiazdą festiwalu jest China Moses – nowa gwiazda jazzu i muzyki soul. Wieczór jazzu, bluesa i funky przedstawi James Blood Ulmer – legenda jazzowej gitary. Wokalista Anthony Strong błyskawiczne wdarł się na światowe estrady światowe opanowane dotąd przez Michaela Buble i Jami’ego Culluma. Portishead Jazz zagra kwartet Get The Blessing – muzycy z kultowych grup Radiohead oraz Portishead. Amerykańska wokalistka Deborah J. Carter przedstawi Diggin’ The Duke ukłon w stronę muzyki genialnego innowatora jazzu – Duke’a Ellingona.

W ramach Ery Jazzu – rekomenduje Dionizy Piątkowski – przygotowujemy także kilka projektów specjalnych. Najważniejszy to koncert Chico Freemana wraz z poznańskimi muzykami i premiera koncertowa najnowszej płyty legendarnego saksofonisty. Amerykański saksofonista Chico Freeman należy do najznamienitszych instrumentalistów nowoczesnego jazzu. Pochodzi ze słynnego „klanu Freemanów” – rodzinnej elity chicagowskiego jazzu, którą tworzą wybitni i legendarni artyści.

Aquanet Jazz Festival
Od 13 do 18 kwietnia 2016 roku
Poznań

Dodaj komentarz