• 2016-01-30

Tides From Nebula | Safeheaven

6 maja będzie miał premierę album Safeheaven zespołu Tides From Nebula. Po dwóch latach od poprzedniego wydawnictwa, muzycy wracają ze świeżym materiałem. W dniu premiery nowego albumu zespół rozpocznie europejską trasę koncertową, a jesienią zagra serię koncertów w polskich klubach.

Tides From Nebula, „Safeheaven” – okładka płyty (źródło:  materiały prasowe wydawcy)

Tides From Nebula, „Safeheaven” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Tides From Nebula opowiadają o nadchodzącym wydawnictwie: Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wydajemy kolejną płytę. Mamy za sobą emocjonujący czas pracy z wybitnymi producentami, od których bardzo dużo się nauczyliśmy. Dlatego uznaliśmy, że chcemy zmierzyć się z samodzielną produkcją nowego albumu. Proces jego powstawania był bardzo spontaniczny, bliższy temu z debiutu. Płyta jest jednak mroczniejsza i odważniejsza. Czujemy, że słychać, że nie jesteśmy już debiutantami.

Tides From Nebula to warszawski kwartet instrumentalny, który powstał w 2008 roku. W swojej karierze zagrali ponad 500 koncertów i uważani są za jeden z czołowych zespołów gatunku w Europie. Są pierwszym zespołem tego typu, który zagrał trasę koncertową w Indiach i odniósł frekwencyjny sukces, grając m.in jako główna gwiazda na festiwalu, który odbywał sie na sławnym torze F1 w Greater Noida. Współpracowali ze Zbigniewem Preisnerem, z którym wspólnie nagrali płytę Earthshine w 2011 roku. Ciekawostką jest fakt, że do współpracy doszło z inicjatywy Preisnera, który wcześniej usłyszał utwór zespołu w radio. Do tej pory zagrali 16 zagranicznych i 13 polskich tras koncertowych.

Tides From Nebula | Safeheaven
6 maja 2016 roku
Mystic Production

Dodaj komentarz