• 2016-01-29

Russell Crowe w filmie Ojcowie i córki

Polska premiera Ojców i córek, czyli najnowszego filmu z udziałem nagrodzonego Oscarem i Złotym Globem Russela Crowe’a, została przyspieszona. Obraz pojawi się w kinach już 12 lutego.

„Ojcowie i córki”, reż. Gabriele Muccino (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Ojcowie i córki”, reż. Gabriele Muccino (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Russell Crowe, zdobywca Oscara i Złotego Globu, oraz Amanda Seyfried, gwiazda musicali Mamma Mia! i Les misérables: Nędznicy, ponownie spotykają się na dużym ekranie we wzruszającej opowieści o zmaganiu się z utratą bliskiej osoby i odbudowywaniu więzi rodzinnych. U ich boku zobaczymy Diane Kruger, Aarona Paula i ikonę kina – Jane Fondę.

Jake Davis (Russell Crowe), nagrodzony Pulitzerem pisarz, przechodzi załamanie nerwowe po tym, jak w wypadku samochodowym ginie jego ukochana żona, a on zostaje sam z 5-letnią córeczką Katie (Kylie Rogers). Stan zdrowia Jake’a nie pozwala na to, by mężczyzna zajmował się dzieckiem. Opiekę nad dziewczynką przejmuje najbliższa rodzina. Po latach dorosła Katie (Amanda Seyfried) próbuje odbudować więź z ojcem i nadrobić stracone lata.

Reżyseria: Gabriele Muccino
Scenariusz: Brad Desch
Zdjęcia: Shane Hurlbut
Muzyka: James Horner
Występują: Russell Crowe, Amanda Seyfried, Diane Kruger, Aaron Paul, Jane Fonda, Haley Bennett, Octavia Spencer, Kylie Rogers

Ojcowie i córki
Premiera: 12 lutego 2016 roku
Kino Świat

Dodaj komentarz