• 2016-01-29

Małgorzata Foremniak w najnowszym spektaklu Studia Buffo

W Teatrze Studio Buffo na stałe gościć będzie inscenizacja francuskiej sztuki pod tytułem Imię w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza. Nowa premiera spektaklu odbędzie się 5 lutego. W rolę Elisabeth wcieli się Małgorzata Foremniak.

„Imię”, reż. Grzegorz Chrapkiewicz, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Imię”, reż. Grzegorz Chrapkiewicz, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Akcja spektaklu rozgrywa się w ciągu jednego wieczoru, podczas kolacji wyprawianej przez profesora literatury Pierre’a (Szymon Bobrowski) i jego żonę Elisabeth (Małgorzata Foremniak) w ich paryskim mieszkaniu. Wieczorem gospodyni zamierza zaserwować wyśmienite potrawy kuchni marokańskiej, a pan domu zaimponować gościom powiększonym o kolejne tomy księgozbiorem. Zdecydowanie zapowiada się udana kolacja. Zaproszeni goście to: przyjaciel domu, puzonista Claude (Marcin Hycnar / Mateusz Banasiuk); brat Elisabeth, błyskotliwy przedsiębiorca Vincent (Wojciech Malajkat); oraz jego dużo młodsza ciężarna partnerka Anna (Dorota Krempa). W tym gronie spotkanie zapowiadało się dosyć przewidywalnie. Jednak tym razem typowe, drobne sprzeczki przerodzą się w prawdziwą bitwę. Całe zamieszanie wywołane zostanie z pozoru niewinnym pytaniem o planowane imię dla dziecka.

Imię to doskonałe i zabawne dialogi, żywe, wyraziste postaci, zaskakujące zwroty akcji oraz cięty humor. Niemniej spektakl nie jest komedią pozbawioną refleksji, a śmiech bywa tutaj gorzki. W tej sztuce błahostka generuje konflikt, uświadamiając bohaterom to, co zostało zaprzepaszczone w ich życiu.

Reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Justyna Woźniak
Obsada: Małgorzata Foremniak, Dorota Krempa, Mateusz Banasiuk / Marcin Hycnar, Szymon Bobrowski, Wojciech Malajkat

Imię
Premiera: 5 lutego 2016 roku
Teatr Studio Buffo w Warszawie

Dodaj komentarz