• 2016-01-28

Umrika

Umrika to ciepła i inteligentna komedia, która podbiła serca widzów ubiegłorocznego festiwalu w Sundance, gdzie film zdobył Nagrodę Publiczności. Błyskotliwy obraz, mieszczący się stylistycznie pomiędzy Slumdogiem. Milionerem z Ulicy a Smakiem Curry, wejdzie do polskich kin 5 lutego.

„Umrika”, reż. Prashant Nair (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Umrika”, reż. Prashant Nair (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Udai, mieszkaniec małej wioski w Indiach, wyrusza do Ameryki, zwanej tutaj powszechnie Umriką, i przez kolejne lata informuje rodzinę o swoich przygodach, śląc do domu bogato ilustrowane listy. Gdy korespondencja nagle się urywa, jego młodszy brat Ramakant odkrywa, że to wcale nie Udai był autorem listów i że tak naprawdę nie dał on znaku życia od swojego wyjazdu. Razem ze swoim przyjacielem Lalu Ramakant wyrusza na poszukiwania brata.

Ścieżka dźwiękowa Umriki momentami w pikantny sposób prezentuje indiański pop z dawnych lat. W każdym utworze do filmu słychać inspiracje amerykańskimi piosenkami, takimi jak m.in. Billy Jean czy Rock You Baby.

W rolach głównych wystepują młode hinduskie gwiazdy: Suraj Sharma (główna postać w filmie Życie Pi) i Tony Revolori (hotelowy boy w Grand Budapest Hotel).

Scenariusz i reżyseria: Prashant Nair
Zdjęcia: Petra Korner
Montaż: Xavier Box, Patricia Rommel
Dźwięk: Dustin O’Halloran

Umrika
Premiera: 5 lutego 2016 roku
Aurora Films

Dodaj komentarz