• 2016-01-28

Eliot Sumner | Information

Córka Stinga porzuca pseudonim I Blame Coco i powraca w nowym wcieleniu muzycznym! Premiera najnowszego albumu Eliot Sumner Information już 5 lutego

Eliot Sumner, „Information” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Eliot Sumner, „Information” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Artystka nie boi się już otwarcie przyznawać do swojego nazwiska (prywatnie jest córką samego Stinga) ani czerpać ze swoich prawdziwych fascynacji muzycznych. Najnowszy album Eliot Sumner Information to brzmienie w dużej mierze inspirowane niemieckim kraut rockiem i ulubionym zespołem artystki z czasów, kiedy była jeszcze nastolatką – The Bad Seeds – a także grupami takimi jak Cluster, Faust i ikoną niemieckiej elektroniki – Kraftwerk.

Album jest bardzo motoryczny, z hipnotyzującymi beatami – przyznaje Sumner. – Lubię hałas. Są też na nim industrialne dźwięki. Ale zdecydowanie żadnego swingu ani jazzu! – dodaje. – Praca nad płytą nie należała do najłatwiejszych – próbowałam podchodzić do tematu aż czterokrotnie od 2012 roku, aż do niedawna. Rzeczy, które powstały, były jednak zbyt depresyjne, dlatego teraz pojawiły się też weselsze momenty na płycie – tłumaczy.

Information zostało wyprodukowane przez Dunana Millsa, znanego ze współpracy z The Vaccines, Spector czy Crocodiles, dzięki czemu materiał na płycie jest bardzo spójny. Mills dał artystce wolną rękę jeśli chodzi o eksperymentowanie – na płycie słychać sporo psychodelicznych inspiracji, z niecodziennymi, nieprzewidywalnymi strukturami utworów. „To muzyka, której prawdopodobnie sama chciałabym słuchać” – podsumowuje Eliot Sumner.

Eliot Sumner | Information
Premiera: 5 lutego 2016 roku
Universal Music Polska

Dodaj komentarz