• 2016-01-27

Kto się boi Virginii Wolf? – premiera w Teatrze Polonia

Wielką sztukę teatralną Kto się boi Virginii Wolf? zobaczyć będzie można pod koniec stycznia w Teatrze Polonia. Arcydzieło Edwarda Albeego reżyseruje Jacek Poniedziałek, który na potrzeby inscenizacji dokonał nowego przekładu dramatu. W rolach Marthy i George’a wystąpią Ewa Kasprzyk i Krzysztof Dracz, Nicka i jego żonę zagrają Agnieszka Żulewska i Piotr Stramowski. Premiera odbędzie się 29 stycznia.

„Kto się boi Virginii Wolf?”, reż. Jacek Poniedziałek, plakat proj. Patryk Sroczyński (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Kto się boi Virginii Wolf?”, reż. Jacek Poniedziałek, plakat proj. Patryk Sroczyński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Noc. Kampus niewielkiej uczelni. Marta i George, małżeństwo z długim stażem, mimo późnej pory przyjmują gości. Odwiedza ich młode małżeństwo – Nick i Skarbie. Młodzi niespodziewanie zostają wciągnięci w kłótnię pomiędzy gospodarzami. Następuje alkoholowa noc pełna goryczy, wzajemnych oskarżeń i upokorzeń. W miarę jak konflikt narasta, okazuje się, że związkowi Nicka i Skarbie też daleko do ideału. Cała czwórka podejmuje dziwną, tajemniczą grę, w wyniku której runą od dawna pielęgnowane pozory, a na jaw wyjdą głęboko skrywane tajemnice. Historia ta fascynuje i zatrzymuje widzów, każąc im zrobić własny rachunek sumienia.

Autor: Edward Albee
Tłumaczenie i reżyseria: Jacek Poniedziałek
Scenografia i kostiumy: Michał Korchowiec
Światło: Katarzyna Łuszczyk
Wideo i opracowanie muzyczne: Michał Dobrucki
Układ walk: Wiesław Chmieliński
Asystent scenografa: Małgorzata Domańska
Producent wykonawczy: Maria Górecka
Występują: Ewa Kasprzyk, Krzysztof Dracz, Agnieszka Żulewska, Piotr Stramowski

Kto się boi Virginii Wolf?
Premiera: 29 stycznia 2016 roku
Teatr Polonia w Warszawie

Dodaj komentarz