• 2016-01-25

Kojro/Siwak. Multimedialny spektakl w Teatrze na Plaży

Teatr na Plaży zaprasza 5 lutego na multimedialny spektakl w wykonaniu duetu Kojro/Siwak. Kojro/Siwak to połączenie poezji Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej z muzyką elektroniczną.

Spektakl multimedialny w wykonaniu duetu Kojro/Siwak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spektakl multimedialny w wykonaniu duetu Kojro/Siwak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Opisywane przez poetkę dylematy z powodzeniem możemy przypisać współczesnym kobietom. Humor i czasem pikantny język doskonale nadaje się do obrazowania kobiecej natury. Miniatury przez syntetyczny charakter wpisują się w dzisiejszy skrótowy i fragmentaryczny sposób narracji. Okazuje się, że zwięzły i potoczny język Pawlikowskiej idealnie pasuje do elektronicznych remiksów. Powstałe w ten sposób utwory wyłaniają z poezji Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej obraz kobiety żyjącej poza czasem. Z powodzeniem mogą opowiadać o dylematach współczesnych kobiet.

Spektakl multimedialny wydał się twórcom najbardziej wyczerpującym medium. Postanowili wykorzystać obraz, aby zachować nowoczesną formę prezentacji. Dzięki multimedialności próbują wejść głębiej w świat zbudowany przez poetkę, tworząc alternatywną postać wyłaniającą się z jej wierszy.

Reżyseria: Kurkot Kollektiv

Kojro/Siwak
Pokaz: 5 lutego 2016 roku
Teatr na Plaży w Sopocie

Dodaj komentarz