• 2016-01-23

Rusza Sundance Film Festival

Na festiwalu zostaną pokazane trzy polskie filmy: Córki Dancingu w konkursie fabularnym, Wszystkie nieprzespane noce w konkursie dokumentalnym oraz Niewinne. Zwycięzców poznamy 31 stycznia.

„Wszystkie nieprzespane noce”, reż. Michał Marczak (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Wszystkie nieprzespane noce”, reż. Michał Marczak (źródło: materiały prasowe)

Wszystkie nieprzespane noce, pełnometrażowa fabuła Michała Marczaka, będzie miała swoją światową premierę. Niekonwencjonalny obraz twórcy kontrowersyjnego Fuck For Forest z uwagi na swój niespotykany autentyzm w filmowaniu aktorów weźmie udział w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Filmów Dokumentalnych.

Drugą polską produkcją, która zakwalifikowała się do Sundance, są Córki Dancingu. Film, którego reżyserką jest Agnieszka Smoczyńska, brał udział w konkursie głównym 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni (nagroda za debiut). Na festiwalu w Sundance będzie prezentowany w Międzynarodowym Konkursie Filmów Fabularnych.

Premierę będzie miała również polsko-francuska koprodukcja – Niewinne w reżyserii Anne Fontaine. Fabuła rozgrywa się zimą 1946 roku. W Warszawie francuski Czerwony Krzyż prowadzi akcję repatriacji i gromadzi swoich obywateli w szpitalu. Wśród pracujących tam lekarzy jest dwudziestokilkuletnia Matylda Beaulieu. Pewnego dnia w szpitalu zjawia się siostra (w tej roli Agata Buzek) z oddalonego o kilka kilometrów klasztoru i błaga o pomoc dla umierającej kobiety.

Sundance Film Festival
Od 21 do 31 stycznia 2016 roku

Dodaj komentarz