• 2016-01-23

Nowy album PJ Harvey

15 kwietnia będzie miał premierę najnowszy album PJ Harvey. Płyta The Hope Six Demolition Project będzie dostępna na winylu, CD i w formie cyfrowej.

PJ Harvey, „The Hope Six Demolition Project” − okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

PJ Harvey, „The Hope Six Demolition Project” − okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Na powstanie The Hope Six Demolition Project miało wpływ kilka podróży, które podjęła Harvey w ciągu ostatnich lat, obejmujących Kosovo, Afganistan i Washington, D.C.

Kiedy piszę piosenkę, wizualizuję sobie cały obraz. Widzę kolory, porę dnia, nastrój, zauważam zmianę światła, poruszające się cienie, wszystko w jednym obrazku. Zbieranie informacji z drugiej ręki, nie było tym, o czym chciałam pisać. Chciałam poczuć powietrze, glebę i spotkać ludzi z krajów, którymi byłam zafascynowana – mówi Harvey.

Płyta została nagrana w zeszłym roku w londyńskiej rezydencji Somerset House. Podczas sesji nagraniowych Recording in Progress publiczność miała możliwość oglądania Harvey i jej zespołu i producentów (Flood i John Parish) przy pracy, w specjalnie wybudowanym studiu.

Zwiastun płyty został wyreżyserowany przez Seamusa Murphy’ego i zawiera utwory The Community of Hope oraz The Wheel. Z których singiel The Wheel miał swoja premierę 21 stycznia w programie Steve’a Lamacqsa w BBC 6 Music show.


PJ Harvey w czerwcu rozpocznie europejską trasę koncertową. 29 czerwca odwiedzi Polskę i wystąpi na Open’er Festival w Gdyni.

PJ Harvey | The Hope Six Demolition Project
15 kwietnia 2016 roku
Universal Music Polska

Dodaj komentarz