• 2016-01-23

Carl Philipp Emanuel Bach. Sonaty organowe

28 lutego będzie miała premierę płyta utalentowanego organisty, Marcina Augustyna. Na swoim debiutanckim albumie muzyk przedstawia w nowej odsłonie twórczość organową Carla Philippa Emanuela Bacha, która z całą pewnością stanowi spore techniczne i artystyczne wyzwanie.

Marcin Augustyn, „Carl Philipp Emanuel Bach. Sonaty organowe” − okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Marcin Augustyn, „Carl Philipp Emanuel Bach. Sonaty organowe” − okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Pierwsza polska płyta zawierająca komplet pięciu sonat organowych Carla Philippa Emanuela Bacha. Jest to niezwykle nowatorski projekt, który ukazuje całkiem nowe spojrzenie na organy i muzykę organową połowy XVIII stulecia. Impulsem do powstania albumu były światowe obchody 300. rocznicy urodzin Carla Philippa Emanuela Bacha – najwybitniejszego z synów Johanna Sebastiana Bacha.

Płyta jest efektem pracy doktorskiej Marcina Augustyna – wyjątkowo utalentowanego organisty nowej generacji. Artysta ceniony jest przez publiczność za nadzwyczajne predyspozycje warsztatowe, wysoką kulturę gry, a także ponadprzeciętną wrażliwość dźwiękową. Koncertuje w kraju i za granicą, współpracuje z licznymi polskimi i zagranicznymi wykonawcami.

Premiera albumu będzie miała miejsce podczas koncertu organowego połączonego z promocją płyty 28 lutego w kościele św. Brata Alberta w Nowym Targu.

Marcin Augustyn (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Marcin Augustyn (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Marcin Augustyn – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie organów, pod kier. prof. dr hab. Andrzeja Białki. Uczestniczył w mistrzowskich kursach wykonawstwa i interpretacji muzyki organowej prowadzonych m.in. przez wirtuozów, takich jak Hayo Boerema, Guy Bovet, Peter van Dijk, Lorenzo Ghielmi, Andrew Henderson, Rudolf Meyer, David Titterington, Harald Vogel. Augustyn współpracuje z licznymi krajowymi i zagranicznymi chórami, orkiestrami, a także solistami. W 2015 roku uzyskał stopień doktora sztuki (praca doktorska poświęcona twórczości organowej Carla Philippa Emanuela Bacha).

Marcin Augustyn | Carl Philipp Emanuel Bach. Sonaty organowe
28 lutego 2016 roku
OKO-ART Agencja Artystyczna

Dodaj komentarz