• 2016-01-23

Gala Operowa w Teatrze Wielkim w Poznaniu

3 kwietnia Teatr Wielki będzie miał ogromną przyjemność gościć na swojej scenie wyjątkowego artystę – barytona Artura Rucińskiego, solistę Metropolitan Opera, Teatro alla Scala i Covent Garden, który w sezonie 2009/2010 został umieszczony przez magazyn „Festspiele” na liście 20 najlepszych śpiewaków operowych na świecie.

Artur Ruciński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Artur Ruciński (źródło: materiały prasowe organizatora)

W 2009 roku Artur Ruciński zadebiutował w Berlińskiej Staatsoper w roli Oniegina pod batutą Daniela Barenboima, rozpoczynając tym samym błyskotliwą karierę międzynarodową. Występował u boku m.in. takich artystów jak Piotr Beczała (Łucja z Lammermoor w Staatsoper w Hamburgu) i Placido Domingo (Simon Boccanegra w Teatro alla Scala w Mediolanie).

Podczas Gali Operowej 3 kwietnia Artur Ruciński wykona najsłynniejsze arie barytonowe z oper Verdiego (Traviata i Trubadur), Wagnera (Tannhäuser), Donizettiego (Don Pasquale) oraz dobrze znane i lubiane kuplety Toreadora z Carmen Bizeta. Towarzyszyć mu będzie solistka Małgorzata Olejniczak-Worobiej (duet Violetty i Germonta z Traviaty) i orkiestra Teatru Wielkiego pod batutą Gabriela Chmury.

Artur Ruciński 
3 kwietnia 2016 roku, godz. 19.00
Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

Dodaj komentarz