Architektura w sztuce współczesnej

28 stycznia w Galerii Architektury SARP w Krakowie odbędzie się spotkanie Architektura w sztuce współczesnej. Polskie pawilony na Biennale Architektury w Wenecji. Jego organizatorami są Studenckie Koło Kreatura oraz Krakowski Oddział SARP w ramach programu Młodzi do SARP.

„Architektura w sztuce współczesnej. Polskie pawilony na Biennale Architektury w Wenecji” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Architektura w sztuce współczesnej. Polskie pawilony na Biennale Architektury w Wenecji” (źródło: materiały prasowe organizatora)

O wystawach i kulisach ich wyboru opowie dr Michał Wiśniewski, kurator polskiego pawilonu w Wenecji oraz Jakub Woynarowski, autor ekspozycji Figury niemożliwe w Pawilonie Polskim przygotowanej na 14. Biennale Architektury w Wenecji.

Michał Wiśniewski (1976) – absolwent historii sztuki i architektury. Interesuje się związkami architektury nowoczesnej i polityki. Jest pracownikiem Międzynarodowego Centrum Kultury i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Stypendysta Fulbrighta. Członek zarządu fundacji Instytut Architektury.

Jakub Woynarowski (1982) – artysta interdyscyplinarny, designer i niezależny kurator. Jest twórcą projektów z pogranicza teorii i praktyki wizualnej. Autor koncepcji artystycznej wystawy w Pawilonie Polskim na 14. Biennale Architektury w Wenecji. Laureat Paszportu „Polityki” za rok 2014 w kategorii sztuk wizualnych.

Architektura w sztuce współczesnej. Polskie pawilony na Biennale Architektury w Wenecji
28 stycznia 2016 roku, godzina 18.00
Galeria Architektury SARP w Krakowie

Dodaj komentarz