• 2016-01-22

Wszystkie stworzenia, czyli jak to włochatym bywa źle

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zaprasza na premierę spektaklu Wszystkie stworzenia, czyli jak to włochatym bywa źle na podstawie książki Magdaleny Mrozińskiej. Premiera 24 stycznia.

„Wszystkie stworzenia, czyli jak to włochatym bywa źle”, reż. Jerzy Połoński, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Wszystkie stworzenia, czyli jak to włochatym bywa źle”, reż. Jerzy Połoński, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gdzieś na Opolszczyźnie ukrywa się nieznany trzydziesty gatunek trzmiela. Weterynarz – trzmielomaniak, zapalony badacz owadów – rozpoczyna swoje poszukiwania. Oto w jego ręce wpada pierwszy osobnik. Ech, to tylko trzmiel pospolity, lub jak wolą wredne Kwoki – bąk śmierdzący. Nieśmiały, lękliwy i samotny. Żeby pokonać swoje słabości, musi zmierzyć się ze swoim największym strachem – owianym mroczną tajemnicą Czarnym.

Spektakl Wszystkie stworzenia, czyli jak to włochatym bywa źle to pełna humoru opowieść o lęku przed nieznanym, potrzebie akceptacji i sile przyjaźni.

Magdalena Mrozińska jest dziennikarką i italianistką z wykształcenia, obserwatorką dziecięcego świata z zamiłowania. W 2013 roku wydała zbiór wierszy dla dzieci Paskudki słowiańskie (nominowany do Nagrody Literackiej Zielona Gąska), na wiosnę 2016 roku planowana jest publikacja prozatorskiej książki Czarny na Białym. Pisze też scenariusze sztuk teatralnych i słuchowisk radiowych.

Reżyseria: Jerzy Połoński
Współpraca reżyserska i choreografia: Ewelina Ciszewska
Muzyka: Marcin Partyka
Scenografia: Ewa Gdowiok
Kostiumy: Justyna Gwizd
Występują: Cecylia Jacewska-Caban, Łukasz Schmidt, Ewa Wyszomirska, Beata Wnęk-Malec, Bartosz Dziedzic, Leszek Malec, Andrzej Czernik, Anisa Raik (gościnnie)

Wszystkie stworzenia, czyli jak to włochatym bywa źle
Premiera: 24 stycznia 2016 roku
Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu

Dodaj komentarz