• 2016-01-22

Queen i Adam Lambert zagrają na Life Festival Oświęcim

19 czerwca, podczas finału 7. edycji Life Festival Oświęcim zagrają artyści, którzy połączyli swoje siły w muzycznym projekcie Queen + Adam Lambert.

Queen i Adam Lambert (źródło: materiały prasowe organizatora)

Queen i Adam Lambert (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na scenie stadionu MOSiR w Oświęcimiu będzie można zobaczyć współzałożycieli grupy – gitarzystę Briana Maya i perkusistę Rogera Taylora, w towarzystwie wokalisty Adama Lamberta oraz muzyków: wieloletniego członka Queen Spike’a Edneya (klawisze), Neila Fairclougha (bas) i Rufusa Tigera Taylora (instrumenty perkusyjne).

Duet May i Taylor po raz pierwszy spotkał się z Lambertem w finale 8. edycji amerykańskiego Idola w 2009 roku. Po raz kolejny wystąpili razem podczas rozdania MTV Music Awards. Niemniej ścisła współpraca artystów rozpoczęła się na dobre na przełomie 2012 i 2013 roku. To wtedy zagrali serię dużych koncertów i szereg występów telewizyjnych. Pod koniec roku Queen w wersji live, z Adamem Lambertem otrzymał tytuł Najlepszego Zespołu Roku podczas 10. edycji prestiżowego konkursu Classic Rock Roll of Honour, a także wygrał w plebiscycie Ultimate Classic Rock w kategorii Najlepszy Zespół na Żywo.

Sprzedaż biletów na niedzielny koncert Queen + Adam Lambert rusza w poniedziałek, 25 stycznia 2016 roku, o godzinie 10.00.

 7. Life Festival Oświęcim
Od 16 do 19  czerwca 2016 roku
Fundacja Peace Festival

Dodaj komentarz