• 2016-01-22

Tylko nie matura, córeczko Katarzyny Brejwo w Teatrze Horzycy

W ramach cyklu „Szumy w kulisach” Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu zaprasza na wspólne czytanie reportażu Katarzyny Brejwo pod tytułem Tylko nie matura, córeczko. Czytanie odbędzie się 25 stycznia.

Katarzyna Brejwo , „Tylko nie matura, córeczko” – czytanie reportażu, fot. Wojtek Szabelski/freepress.pl (źródło: materiały prasowe organizatora)

Katarzyna Brejwo , „Tylko nie matura, córeczko” – czytanie reportażu, fot. Wojtek Szabelski/freepress.pl (źródło: materiały prasowe organizatora)

Reportaż Katarzyny Brejwo z lipca 2015 roku to niezwykle aktualny tekst o wielokulturowości w Niemczech. Berlin, europejska metropolia, jest miejscem, gdzie wiele młodych kobiet, Turczynek, próbuje dostosować się do współczesnych wymogów życia w zachodnim mieście. Ich własna kultura staje się najgorszym więzieniem. Wiele z tych prób kończy się tragedią – Brejwo opisuje honorowe morderstwa i ataki na młode kobiety działające w organizacjach pozarządowych, które walczą o prawa tureckich kobiet. Mur, który runął ponad 26 lat temu, na nowo powstaje między Zachodem a emigrantami i uchodźcami.

Reportaż ukazał się w antologii Mur. 12 kawałków o Berlinie pod redakcją Agnieszki Wójcińskiej (Wydawnictwo Czarne, październik 2015).

Udział biorą: Mirosława Sobik, Agnieszka Wawrzkiewicz.

Katarzyna Brejwo, Tylko nie matura, córeczko – czytanie reportażu
25 stycznia 2016 roku
Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

Dodaj komentarz