• 2016-01-22

Festiwal Audioriver. Sigma, Gesaffelstein i Gorgon City pierwszymi gwiazdami

Pierwsze w Polsce koncertowe występy duetów Sigma i Gorgon City, pierwsza wizyta Vrila i Voiskiego ze wspólnym projektem Vrilski, pierwsza okazja by zobaczyć nad Wisłą Frederica Robinsona, a do tego jeszcze sety Gesaffelsteina, Scuby i live act Recondite’a – w taki sposób Audioriver otwiera pulę artystów swojej 11. edycji. Festiwal odbędzie się w Płocku w dniach 29–31 lipca.

11. edycja Festiwalu Audioriver w Płocku – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

11. edycja Festiwalu Audioriver w Płocku – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

To niesamowite, jaki rozwój niektórzy artyści notują na przestrzeni kilku lat. W 2012 roku drum & bassowy duet Sigma grał na małej scenie naszej imprezy w klubie 1500 metrów kwadratowych do wynajęcia, a dziś ma na koncie platynowe płyty w kilku krajach. Nic dziwnego więc, że na Audioriver 2016 wystąpią już na głównej scenie i w pełnym, koncertowym składzie. Zespół z pewnością zagra materiał z albumu Life, który ukazał się dosłownie przed miesiącem, a to oznacza, że usłyszymy m.in. takie hity jak Nobody To Love, Changing czy Glitterball – mówi Łukasz Napora, rzecznik prasowy Audioriver.

Festiwal Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę. W ciągu 10 lat na malowniczej plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku wystąpiło kilkaset gwiazd muzyki elektronicznej i alternatywnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 200 tys. fanów z Polski i Europy, a edycja 2015 zgromadziła na plaży rekordową liczbę ok. 27 tys. osób każdego dnia.

11. Festiwal Audioriver
Od 29 do 31 lipca 2016 roku
Płock

Dodaj komentarz