Orange Meets Blue

Orange Meets Blue jest pierwszą wystawą indywidualną Ulli von Brandenburg w Polsce. Jej otwarcie odbędzie się 21 stycznia w Kasia Michalski Gallery w Warszawie.

Ulla von Brendenburg, „Scatola”, 2011, dzięki uprzejmości artystki i Pilar Corrias (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ulla von Brendenburg, „Scatola”, 2011, dzięki uprzejmości artystki i Pilar Corrias (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Orange Meets Blue, zorganizowana we współpracy z londyńską galerią Pilar Corrias, prezentuje obszerny wybór prac artystki, ukazujący charakterystyczny dla jej twórczości eklektyzm w doborze mediów i środków wyrazu: od niemego filmu zrealizowanego na taśmie 8 mm, przez ornamentalne kompozycje z wykorzystaniem tkanin, wstęg lub patchworków, po wielobarwne prace na papierze (wykonane na delikatnej bibule akwarele i wycinanki) a także instalacje przestrzenne.

Wykształcona jako scenografka oraz artystka wizualna, Ulla von Brandenburg zaciera granice pomiędzy sztuką a teatrem. Tworzy prace, w których motywy zaczerpnięte z różnorakich okresów historycznych i ikonosfer (świata cyrku, magii i iluzji, teatru cieni czy teatru rzeczy, nawiązujące do tradycji tableau vivant i konwencji Singspiel) przeplatają się w nieskończonych, tajemniczych konstelacjach.

Ulla von Brandenburg – urodziła się w 1974 w Karlsruhe. Studiowała scenografię i sztukę mediów na Akademii Sztuk Pięknych w Karlsruhe oraz sztuki piękne na Akademii Sztuk Pięknych w Hamburgu. Jej prace pokazywano na całym świecie, m.in. na wystawach indywidualnych w Power Plant w Toronto (2016), Muzeum Sztuki Współczesnej w St. Louis (2015), pawilonie Secesji w Wiedniu (2013) oraz znaczących wystawach grupowych, takich jak Performa w Nowym Jorku (2015, 2007), 19. Biennale w Sydney (2014), Triennale w Palais de Tokyo w Paryżu (2012) oraz na 53. Międzynarodowej Wystawie Sztuki – Biennale w Wenecji (2009). Wystawa Orange Meets Blue w Galerii Kasia Michalski, powstała we współpracy z galerią Pilar Corrias z Londynu, jest pierwszą wystawą indywidualną Ulli von Brandenburg w Polsce. Artystka mieszka i pracuje w Paryżu.

Ulla von Brandenburg, Orange Meets Blue
Od 21 stycznia do 17 marca 2016 roku
Wernisaż: 21 stycznia 2016 roku, godz. 18.00
Kasia Michalski Gallery
Warszawa

Dodaj komentarz