• 2016-01-21

Koncert symfoniczny pod batutą Pawła Kotli

22 stycznia w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się koncert fagocisty Arka Adamczyka i uznanego dyrygenta Pawła Kotli.

Paweł Kotla, fot Marcin Stępień (źródło: materiały prasowe organizatora)

Paweł Kotla, fot Marcin Stępień (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas koncertu zabrzmi Suita staropolska Andrzeja Panufnika, Scherzo d-moll Sergiusza Rachmaninowa, Koncert fagotowy B-dur Gioacchina Rossiniego oraz IV Symfonia B-dur Ludwiga van Beethovena.

Paweł Kotla jest pochodzącym ze Szczecina dyrygentem. Studiował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie i na Accademia Musicale Chigiana w Sienie. Studia podyplomowe w zakresie muzykologii i praktyki wykonawczej ukończył na Uniwersytecie Oksfordzkim. Dyrygował w wielu słynnych salach na całym świecie. Jest zdobywcą Medalu Polskiego Związku Chórów i Orkiestr (w 2004 roku) oraz najstarszego polskiego odznaczenia regionalnego – Złotej Odznaki Honorowej Gryfa Zachodniopomorskiego (w 2010 roku). Zwyciężył konkursu Fundacji Murray-Smith Laird i London Symphony Orchestra (w 2007 roku), dzięki któremu wyróżniony został zaproszeniem do współpracy z orkiestrą w ramach prestiżowego programu objętego osobistym patronatem Sir C. Davisa. Z Młodzieżową Orkiestrą Unii Europejskiej (EUYO) otwierał obchody 50-lecia Parlamentu Europejskiego, tym samym stając się pierwszym dyrygentem w historii, który wystąpił w sali obrad Parlamentu Europejskiego. Był twórcą i dyrektorem artystycznym najbardziej spektakularnego sukcesu programu kulturalnego Polskiej Prezydencji w UE – I, Culture Orchestra.

Arek Adamczyk to fagocista z Katowic. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz podyplomowych studiów mistrzowskich w Royal College of Music w Londynie. W 2013 roku otrzymał dyplom doktora sztuki muzycznej w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie aktualnie jako adiunkt prowadzi klasę fagotu. Laureat licznych konkursów i stypendysta szeregu brytyjskich fundacji, jak również Ministra Kultury i Sztuki oraz stypendium Prezydenta Dąbrowy Górniczej Najlepsi Najlepszym. Mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie od 2004 roku prowadzi działalność artystyczną. Aktualnie Artysta współpracuje na kontrakcie próbnym jako pierwszy fagocista z BBC Concert Orchestra.

W programie koncertu:

  • Suita staropolska na orkiestrę smyczkową, Andrzej Panufnik (1914–1991)
  • Scherzo d-moll na orkiestrę, Sergiusz Rachmaninow (1873–1943)
  • Koncert fagotowy B-dur, Gioacchino Rossini (1792–1868)
  • IV Symfonia B-dur op. 60, Ludwig van Beethoven (1770–1827)

Koncert symfoniczny 
22 stycznia 2016 roku, godz. 19.00
Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

 

Dodaj komentarz