• 2016-01-21

GRIMM: czarny śnieg – premiera w Teatrze Polskim we Wrocławiu

W Teatrze Polskim we Wrocławiu trwają ostatnie przygotowania do piątkowej premiery. 22 stycznia widzowie będą mieli okazję zobaczyć spektakl GRIMM: czarny śnieg w reżyserii Łukasza Twarkowskiego.

„GRIMM: czarny śnieg”, reż. Łukasz Twarkowski, plakat proj. graf. Fabien Lédé (źródło: materiały organizatora)

„GRIMM: czarny śnieg”, reż. Łukasz Twarkowski, plakat proj. graf. Fabien Lédé (źródło: materiały organizatora)

Podróż przez baśnie jest jak droga do dorosłości: trzeba kogoś stracić i trzeba coś porzucić. Dokonać wyboru, pomylić się, odejść, może wrócić, nauczyć się bać. A kiedy światem rządzi lęk, życie obciążone jest nadmiarem traum, niespełnionych pragnień i nadziei. To, co wirtualne i wyobrażone, okazuje się bardziej realne niż to, co widać wokół. W spektaklu GRIMM: czarny śnieg zebrane przez braci Grimm historie zostają zderzone z tym, czego dzisiaj boimy się najbardziej, a groźny, ciemny las, jak refren powracający w wielu z nich, staje się wnętrzem naszej własnej głowy.

Identity Problem Group (twórcy spektaklu) to interdyscyplinarna formacja artystyczna, łącząca sztuki wizualne i performatywne z literaturą, architekturą i soundartem. Autorzy spektakli teatralnych, performansów, instalacji oraz filmów. W Teatrze Polskim we Wrocławiu przygotowali dotąd: performans Lila Negr, spektakl Farinelli, dyptyk KLINIKEN / miłość jest zimniejsza… i seans kina audialnego Czarne Słońce. W swoich działaniach skupiają się na procesie twórczym wyrażanym w pracy metodologicznej, improwizacji i działaniach laboratoryjnych. W 2014 roku uruchomili we Wrocławiu IP Studio pełniące funkcje galerii, studia performatywnego i pracowni multimedialnej. IP Group tworzą: Piotr Choromański, Anka Herbut, Jakub Lech, Bogumił Misala oraz Łukasz Twarkowski.

Reżyseria i reżyseria światła: Łukasz Twarkowski
Dramaturgia: Anka Herbut
Scenografia: Fabiene Lede, łukasz Twarkowski
Kostiumy: Marta Stoces mizBeware i Julia Porańska
Wideo: Jakub Lech
Light advisor: Bartosz Nalazek
Virtual reality: VR GLOBAL
Programowanie interaktywne: Łukasz Furman
Muzyka: Bogumił Misala
Konsultacja choreograficzna: Maciej Sado
Występują: Krzesisława Dubielówna, Anna Ilczuk, Bartosz Porczyk, Halina Rasiakówna, Adam Szczyszczaj, Wojciech Ziemiański, Marta Zięba, Witold Liszkowski

GRIMM: czarny śnieg
Premiera: 22 stycznia 2016 roku
Teatr Polski we Wrocławiu

Dodaj komentarz