6. Inkubator Animacji Kultury – Rekrutacja

Od zarządzania projektem, przez marketing w kulturze i wystąpienia publiczne, po pisanie wniosków grantowych i koncepcję audience development. Takie kursy i wiele innych propozycji znajdą w harmonogramie zajęć uczestnicy 6. edycji Inkubatora Animacji Kultury. Właśnie ruszyła rekrutacja, która potrwa do 31 stycznia.

Fot. Warsztaty Kultury (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Warsztaty Kultury (źródło: materiały prasowe organizatora)

System kształcenia pracowników sektora kultury często pozostawia wiele do życzenia. Studenci otrzymują wiedzę teoretyczną, która w konfrontacji z potrzebami współczesnego rynku okazuje się niewystarczająca. Nauka opiera się na tradycyjnych metodach, a wiedza przekazywana jest ex cathedra. Inkubator Animacji Kultury to rozwiązanie szyte na miarę praktyków, którzy potrzebują świeżych inspiracji oraz spotkania ludzi z branży

Inkubator Animacji Kultury skierowany jest do osób pracujących w sektorze kultury. Kurs w lutym 2016 roku rozpocznie 30 uczestników. Regularne weekendowe spotkania zorganizowane są na kształt studiów podyplomowych i opierają się na bardzo praktycznych spotkaniach z ekspertami z branży. Projekt potrwa do maja, kiedy to kursanci przygotowywać będą w grupach koncepcje własnych projektów.

Uczestnicy przejdą kompleksowy kurs podzielony na 10 bloków tematycznych, poprzedzonych warsztatem otwierającym, w ramach którego zaprezentowane zostaną metody i techniki tworzenia najbardziej skutecznych i ciekawych prezentacji – warsztat przeprowadzą: Agata Etmanowicz (Fundacja Impact) oraz Paul Bourne (Artistic Director of Menagerie Theatre Company in Cambridge, England).

Osoby, które pomyślnie przejdą proces rekrutacji dowiedzą się ponadto na czym polega organizacja sektora kultury w Polsce i jakie modele zarządzania są najbardziej korzystne dla różnego typu podmiotów kultury. Poznają zasady tworzenia misji, wizji i strategii. Przyjrzą się procesowi tworzenia innowacji społecznych. Dowiedzą się gdzie szukać źródeł finansowania projektów kulturalnych i jak pisać wnioski grantowe. Spróbują przenieść zdobytą wiedzą o pracy z ludźmi na własne zespoły. Poznają pojęcie audience development i dowiedzą się z czym się je marketing w kulturze. Opanują też trudną sztukę zarządzania projektem.

Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej Warsztatów Kultury.

6. Inkubator Animacji Kultury 
Termin nadsyłania zgłoszeń: 31 stycznia 2016 roku
Warsztaty Kultury
Lublin 

Dodaj komentarz