• 2016-01-20

Zjawa Alejandro G. Iñárritu w polskich kinach

Zjawa to oparta na faktach historia przetrwania, opowiadająca o tym, jak legendarny traper Hugh Glass (w tej roli Leonardo DiCaprio) został zaatakowany podczas jednej ze swoich wypraw przez niedźwiedzia i porzucony przez pozostałych członków ekspedycji. Premiera filmu nagrodzonego Złotym Globem, faworyta oskarowej gali już 29 stycznia.

„Zjawa”, reż. Alejandro G. Iñárritu, plakat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Zjawa”, reż. Alejandro G. Iñárritu, plakat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Film porusza dwa ważne dla mnie wątki – wolę przetrwania i kontakt człowieka z naturą. Zazwyczaj wcielam się w elokwentnych bohaterów, którzy mają dużo do powiedzenia. Tym razem mogłem zagrać kogoś, kto używa niewielu słów, za to wyraża siebie w inny sposób. Polegałem na intuicji i reagowałem na to, co dawała otaczająca mnie przyroda. Chodziło o zajrzenie w głąb siebie, wydobycie pierwotnych emocji oraz rozbudzenie instynktu przetrwania – mówi Leonardo DiCaprio, wcielający się w głównego bohatera.

Za kamerą stanął nagrodzony Oscarem Alejandro G. Iñárritu. Przeniósł on na ekran trzymającą w napięciu, fascynującą historię dziewiętnastowiecznego trapera i pokazał, jak wyglądała Ameryka w 1832 roku. Twórcy dołożyli wszelkich starań, by pokazać warunki, z jakimi zmierzył się Glass. Zdjęcia powstały w Kanadzie i Argentynie, a dokładniej w rejonach słynących z nieprzewidywalnej pogody i rozległych dzikich terenów.

To pierwszy historyczny film reżysera, który jest autorem takich produkcji jak Babel21 gramów czy Birdman. Najnowszy obraz Iñárritu przenosi widzów w czasie i przestrzeni i trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty.

W głównej roli wystąpił Leonardo DiCaprio. W pozostałych zobaczymy Toma Hardy’ego, Domhnalla Gleesona i Willa Poultera. Autorem zdjęć jest Emmanuel Lubezki, który współpracował z Iñárritu przy Birdmanie.

Zjawa
Premiera: 29 stycznia 2016 roku
Imperial Cinepix

Dodaj komentarz