Głusza myśli

22 stycznia w Galerii Sztuki Współczesnej BWA Sokół w Nowym Sączu odbędzie się wernisaż wystawy Głusza myśli autorstwa Sisleja Xhafy. Ekspozycje będzie można oglądać do 27 marca.

Sislej Xhafa, „Głusza myśli” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sislej Xhafa, „Głusza myśli” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Głusza myśli jest pierwszą w Polsce indywidualną prezentacją prac kosowskiego artysty Sisleja Xhafy. Zrealizowana w Galerii Sztuki Współczesnej BWA Sokół w Nowym Sączu gromadzi wcześniejsze prace artysty, ale też uzupełnia je o nową realizację site-specific. Sislej Xhafa łączy sztukę z doświadczaniem przestrzeni, dzięki czemu w konfrontacji z jego pracami uruchamiają się energie miejsc. Zarówno przestrzeni fizycznych, jak i nakładających się na nie przestrzeni mentalnych.

Sislej Xhafa urodził się w kosowskim Peću w 1970 roku. Wczesne lata swojego życia spędził w socjalistycznej Jugosławii. Od 1990 roku stale zmieniał swoje otoczenie, mieszkając w Londynie, we Włoszech, a od 2000 roku w Nowym Jorku. Doświadczenie przemieszczania i złożoność zmieniających się uwarunkowań społecznych stały się głównymi tematami jego praktyki artystycznej. Xafa realizuje zróżnicowane pod względem mediów prace, od rzeźby i rysunku przez performance i fotografię.

Sislej Xhafa | Głusza myśli
22 stycznia 2016 roku, godz. 18.00
Galeria Sztuki Współczesnej BWA Sokół w Nowym Sączu

Dodaj komentarz