• 2016-01-20

Luty z Mozartem

Opera Bałtycka w Gdańsku przygotowała cykl spotkań z muzyką Mozarta. Czarodziejski flet i Cosi fan tutte to jedne z najważniejszych, dzieł operowych kompozytora. Oba będzie można zobaczyć w lutym w Operze Bałtyckiej. Dla osób, które zdecydują się je obejrzeć, organizatorzy przygotowali specjalną ofertę.

 „Luty z Mozartem” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Luty z Mozartem” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czarodziejski flet jest wspaniałą poetycką wariacją o świecie bez Boga, w którym ludzie sami ustanowili system wartości i próbują  wśród codziennych radości i trosk bronić tego systemu i nadać mu sens, a jednocześnie nadać sens własnemu kruchemu życiu. Pozornie jest to ironiczna opowieść o masonerii – jej pięknie i śmiesznostkach, ale pod nią znajdziemy wyznanie, że prawdziwa mądrość człowieka nie kryje się w tajemnych księgach i obrzędach, tylko w miłości i prostych chwilach ulotnego szczęścia.

Cosi fan tutte to pozornie błaha komedyjka o zabawie seksualnej dwóch par. Zawiera jednak również gorzką prawdę o naszej niestałości i bezradności wobec seksualnych pokus. To także drapieżna satyra na męski szowinizm traktujący kobietę jako własność służącą do zabawy, co w dzisiejszych czasach stało się jednym z najważniejszych tematów. Spektakl powstał we współpracy z Warszawską Operą Kameralną.

Luty z Mozartem
Czarodziejski flet:
5 lutego 2016 roku, godz. 19.00
6 lutego, godz. 19.00
7 lutego, godz. 17.00
Cosi fan tutte:
27 lutego, godz. 19.00
28 lutego, godz. 17.00
Opera Bałtycka w Gdańsku

Dodaj komentarz